Zümrüt “köy”üne mutlu döndü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Köşe Yazarları

Zümrüt “köy”üne mutlu döndü

Cihangir sahasında oynan Zümrütköy-A. Yeşilova Telsim 2. Ligi play-out “tekrar” karşılaşmasında, A.Yeşilova müdafaasının 90. dakikadaki “ikramını” değerlendiren Zümrütköy, Cenkay’ın ayağından kazandığı ikinci gol ile 2. Lig’de “kalmayı” başardı.
Genelde orta saha mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmada her iki takım da orta sahayı kalabalık tutarak, Zümrütköy, Gürkan ve Cenkay’a A.Yeşilova’da Bayram ve Gökhan’a, atılacak kontra toplarla neticeye gitmek istedi. Ancak bu atakların geneli, ceza alanları dışında “olgunlaşmadan” rakip müdafaa oyuncuları tarafından kesildi. Ayrıca, takımlarda kişisel “becerilerini” ortaya koyup oyunu “yönlendirecek” ve “organize” pozisyon hazırlayacak oyuncu sıkıntısı çekilmesi, gol umutlarının, duran top organizasyonlarına veya yaratılan karambol pozisyonlarına bağlanmasına neden oldu. Dolayısı ile kümede kalma stresinin yarattığı “heyecan” ve onun ürünü olan “mücadelenin” dışında futbol adına ortaya hiçbir şeyin konmadığı ilk devrede takımlar “pozisyon” yaratamayınca,  golde olmadı.
İkinci devrede takımların oyun anlayışında bir değişiklik olmadı. Ancak, futbolcuların hata yapma lükslerinin olmamasından kaynaklanan “stres kat sayısı” arttı. Ve bu da, daha “telaşlı” ve “panik” içerisinde oynamalarına neden oldu.  Bundan da en fazla zarar gören; sadece “dağınık” bir şekilde “koşan” rakibine karşı daha takım oyunu oynayan, ancak oyunun  ceza alanına yıkılması gereken pozisyonlarda işi “dan-duna” dökerek “tesadüflere” bırakan  A.Yeşilova oldu. Zira A.Yeşilova, oyunun sonlarına doğru rakibine üstünlük sağladığı ve taraftarını “umutlandırdığı” bir sırada, kendi ceza alanı üzerinde kazandığı serbest vuruşta topu rakibine “ikram” etti ve bu ikramı geri çevirmeyen Cenkay, Zümrütköy’ün ligde kalmasını sağlayan tarihi bir gole imza attı.
Zümrütköy camiasının yanı sıra, teknik direktör Şenol Canbulat ve futbolcuları kutlarken, en az onlar kadar ligde kalmayı “hak eden” A.Yeşilova’yı da, başta teknik direktörleri Hüseyin Çağer olmak üzere tebrik ederim.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar