Bu iş böyle - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Köşe Yazarları

Bu iş böyle

Hamitköy ile Cihangir arasındaki mücadele şüphesiz taraflı tarafsız herkes tarafından yakından takip edildi. Sonucu çok şeyi belirleyici olacak maç kadar Yenicami-Gençlik Gücü mücadelesinin neticesi de önemli idi. Hamitköy ile Cihangir arasında oynanacak maç açıkçası beni bu sezon tek heyecanlandıran mücadele idi. Taaaa ki cuma gecesine kadar. Cuma gecesi aldığım bir haber sonrası Hamitköy-Cihangir maçının neticesinin önemli olmayacağını anladım.
Hatta Hamitköy’e gittiğimde iki takımın da ligde kalacağını ve play-out oynamayacağını söyledim, bahse bile girdim ve öyle oldu. Bizim memlekette futbolun çarklarının nasıl döndüğü bellidir.
Her türlü gombina döner. Ve ne yazık ki her dönem bu gombinalardan canı yananlar şikayet eder. Fakat günü geldiğinde veya geçmiş zamanda ayni oyunları şikayet edenler de oynuyor.
Dün Cihangir, Hamitköy’ü tam anlamıyla top gibi oynadı. Hamitköylü futbolcular antrenörleri Hasan Topaloğlu’nu çatlattı. Aslında maçtaki ilk tehlikeli atağı bulan, gole yakın oynayan Hamitköy’dü fakat Cihangir ilk golü bulduktan sonra patlama oldu. Bugüne kadar çıktığı hemen her maçta gol atan Mustafa Bakır dün de 5-1’lik galibiyette biri penaltıdan 4 gol attı, bir de asist yaptı.
Dün çok kritik, dönüm noktaları dakikalar vardı aslında sahada. Hamitköy’ün 22’de Hamza’nın kafa vuruşunda topun gol çizgisinden çıkarılması ev sahibi takım için çok kritik dakika idi.
Bir de Cihangir’de Mustafa Tekpınar’ın iki kritik müdahalesi vardı. Kenneth’e 18’de yaptığı sert müdahalede kart görmemesi hem hakem hatası hem de kendi şansı idi. Yine Kenneth’e bu kez 56’da ayni müdahaleyi yaptı ve sarı kartı gördü. Çizyo’nun bu iki hareketten kırmızı kart görmemesi de Cihangir adına dönüm noktası oldu.
Hamiköy’e göre maça daha iyi hazırlanan, maçı kazanmayı daha fazla arzulayan Cihangir 5-1’lik haklı galibiyetle sezonu bitirirken, Hamitköy sezonu radyodan aldığı haberle bitirdi. Yenicami’nin Gençlik Gücü karşısında 1-0 yenik durumdan 2-1 galip gelmesi Hamitköy’ü play-out oynamadan ligde tutarken GG play-out’ta kalan takım oldu ve Hamitköy Cihangir’den aldığı 5-1’lik yenilgiye rağmen bayram sevinci yaşadı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar