“Zorlu virajı kayıpsız dönmeliyiz” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Spor

“Zorlu virajı kayıpsız dönmeliyiz”

“Zorlu virajı kayıpsız dönmeliyiz”

Son iki haftaya girilmesine rağmen, Süper Lig’e yükselecek veya küme düşecek, play-out veya play-off oynayacak takımların hala belli olmadığını belirten teknik direktör Kayhan Özerden, bu durumun ve her puan veya ikili averajın, lig mücadelesinde kazandığı önemin göstergesini teşkil ettiğini dile getirdi

Özerden, “Hafta sonu bizi, çok zorlu geçmeye namzet Vadili deplasman maçı bekliyor. Önce bu zorlu virajı kayıpsız dönüp, rakiplerimizin alacakları neticelere göre, Ozanköy maçı ile ilgili hazırlıklarımızı sürdüreceğiz” dedi


Coşkun KUTAY

Telsim 1. Ligi’nin tamamlanmasına iki hafta kala, zirveyi zorlayacak veya play-off oynayacak takımlar hala belirlenemedi. Y. Boğaziçi, her ne kadar Ozanköy’den 18. haftada devraldığı liderlik bayrağını 24. haftaya kadar taşımışsa da, yine de, son iki haftada bire bir rakipleri ile oynayacağı karşılaşmalardan çıkacak sonuçlar, ligin zirvesinin yanı sıra, play-off oynayacak takımları belirleyecek.
Zirve mücadelesinde, zaman zaman liderlik koltuğuna oturan Ozanköy, özellikle sahasında kaybettiği kritik karşılaşmalar sonrasında altıncı sıraya kadar gerilerken, “sessiz-sedasız” Süper Lig’e terfi mücadelesi veren bir diğer Girne bölgesi takımı olan Düzkaya ise, 43 puanlı Y. Boğaziçi ve 40 puanlı Yalova’nın arkasından, 39 puanla üçüncü sırayı işgal ediyor. Hem de, “sahada” kazandıkları Tatlısu karşılaşmasını, kendi hataları yüzünden “masada” kaybetmelerine rağmen. Buna rağmen, hafta sonu Y. Boğaziçi’nin-Yalova ile karşılaşacağı dikkate alındığında, Vadili ile oynayacak olan Düzkaya’nın “burnunu”, Süper Lig sınırından içeriye sokma olasılığı ortaya çıkıyor. Hele bir de son haftada Ozanköy ile sahasında oynayacak olması göz önünde tutulursa.

Her puan veya ikili averaj, ligde büyük önem taşıyor

Düzkaya’nın içinde bulunduğu konum ile ilgili Havadis’e açıklama yapan Teknik Direktör Kayhan Özerden konuşmasının başında, “Denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçen Telsim 1. Ligi zirve mücadelesi, favori takım olmaması nedeniyle her türlü sürprize açık bir şekilde oynandı. Bu nedenle de ligin tepesindeki takımların sıralaması devamlı suretle değişti. Nitekim son iki haftaya girilmesine rağmen, Süper Lig’e yükselecek veya küme düşecek, play-out veya play-off oynayacak takımlar hala belli değil. Bu durum, her puan veya ikili averajın lig mücadelesinde kazandığı önemin göstergesini teşkil ediyor” dedi.

Vadili onurlu bir şekilde mücadele ediyor

Konuşmasının devamında, “Fikstür olarak, bire bir rakiplerimizin, bir birleri ilke karşılaşacak olması, bizim avantajımız gibi görülüyorsa da, Süper Lig’e yükselebilmemiz için, ilk önce kendi oynayacağımız zorluk derecesi yüksek iki maçı da mutlaka kazanmamız gerekiyor. Vadili, küme düşmesi kesinleştikten sonra bile, onur mücadelesi sergilemeye devam ediyor. Bu durum da, aldığı bol gollü skorlardan ortaya çıkıyor. Bu nedenle hafta sonu bizi, çok güç geçmeye namzet Vadili deplasman maçı bekliyor. Önce bu zorlu virajı kayıpsız dönüp, rakiplerimizin alacağı neticelere göre, Ozanköy maçı ile ilgili hazırlıklara başlayacağız” diyen Özerden, Sercan ve Serkan Zeyil’in sakat olduğunu belirtti. Ancak, tedavileri süren oyuncuların oynayıp oynamayacağının, maç günü belli olacağını söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar