FutbolSpor

Zor oldu ama

Fevzi BEYAR

 

Lig şampiyonluğunu garantileyen Mağusa Türk Gücü, ilk maçı iki farklı skorla kazandığı Cihangir karşısında ecel terleri dökmesine rağmen, Yasin’in son dakikalarda kafasından kazandığı golle Nicosia Cup’ta yarı finale çıkma başarısını gösterdi…

Cihangir karşısında 90 dakika tel tel dökülen Yeşil sarılılar, 19. Dakikada İsmail Kone, 30. Dakikada ise Joseph Edefe’nin gollerine mani olamayınca ilk yarıyı iki farlı mağlup bitirdi. İkinci yarıya daha arzulu başlayan Mağusa Türk Gücü, rakip kaleye yüklenmesine karşın gol pozisyonuna dahi giremedi. Ancak müsabakanın 87. Dakikasında kazanılan köşe vuruşundan gelen topu zekice ağlara gönderen Kaptan Yasin Kurt, sahadan mağlup ayrımlarına karşın takımının, turu geçmesini sağlayan futbolcu özelliğini elde etmiş oldu.

Şampiyon Mağusa Türk Gücü, güçsüz ve dağınık bir görüntü çizdi dünkü müsabakada. Buna karşın Kırmızı mavili Cihangirliler, hem ayakları daha sağlam basarak dinç durdular hem de bilinçli ve akıllı oynayarak rakiplerine göz açtırmadılar. Kaydettikleri iki gole karşılık bir o kadar da kaçırmışlardır.

Evet, zor oldu, mağlup oldu ama Mağusa Türk Gücü turu geçmeyi başardı. Yarı finalde ligde yarış içerisinde oldukları rakiplerle karşılaşacak olan Yeşil sarılılar, dün sergiledikleri futbolla izleyicilere zevk vermemekle birlikte eski güçlerine dönecek potansiyele sahip olduklarını attıkları tek golle de olsa göstermiş oldular bizlere!
Başa dön tuşu