Spor

Zirveyi Tatlısu devraldı


LİDERLİK YARIŞI KIZIŞTI: Haftaya lider giren Maraş deplasmanda Vadili ile 2-2 berabere kalarak liderliği kaptırdı. Haftayı bay geçen Tatlısu liderin takılmasıyla 44 puanla zirvenin sahibi oldu. Maraş ise 43 puanla ikinci sıraya geriledi. Evinde Geçitkale’yi 5-1 mağlup eden Alsancak Yeşilova ise 41 puanla üçüncü sırada yer alırken zirve ile arasındaki puan farkını 3’e indirerek şampiyonluk umutlarını arttırdı

Okan KARADEMİR

K-Pet 2. Lig’de hafta sonu oynanan karşılaşmalarla 20. hafta tamamlanırken liderlik koltuğu el değiştirdi ve zirve yarışındaki heyecan iyice arttı.
Haftaya lider giren Maraş deplasmanda Vadili ile 2-2 berabere kalarak liderliği kaptırdı. Haftayı bay geçen Tatlısu liderin takılmasıyla 44 puanla zirvenin sahibi oldu. Maraş ise 43 puanla ikinci sıraya geriledi. Evinde Geçitkale’yi 5-1 mağlup eden Alsancak Yeşilova ise 41 puanla üçüncü sırada yer alırken zirve ile arasındaki puan farkını 3’e indirerek şampiyonluk umutlarını arttırdı.
Ligde geriye kalan 6 haftada şampiyonluk yarışı bu 3 takım arasında geçecek.
İkinci devrenin en flaş ekibi Akova çıkışını sürdürdü. Evinde Türkmenköy’ü 3-1 mağlup eden Akova puanını 32 yaparak üst sıralara doğru tırmandı. 33 puanda kalan Türkmenköy ile takipçileri arasındaki puan farkı iyice azaldı.
Deplasmanda Doğancı ile 1-1 berabere kalarak dördüncü sıraya çıkma şansını kaçıran Ozanköy 32 puanla beşinci sırada yer alarak 1. Lig’e direkt çıkma umutlarını korudu.
Ortaköy deplasmanda Boğaziçi karşısında 3-2 galip gelerek 31 puanla yedinci sıraya çıktı.
Play-Out hattı içerisinde yer alan ve bire bir rakip konumunda bulunan iki ekibin mücadelesinde Çanakkale İskele Trabzon’u 2-1 yenerek derin bir nefes aldı.
20. hafta sonunda Geçitkale, Boğaziçi ve Vadili direkt düşme potasında yer aldı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı