Zenginlikte de fakirlikte de... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mayıs 24, 2024
Kıbrıs

Zenginlikte de fakirlikte de…

Zenginlikte de fakirlikte de...

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde, öncelikli hedeflerinin çalışanların alın terinin karşılığını alması ve “yıllardır gasp edilen sosyal haklarının tamamlanması” olacağını belirtti.

Hüdaoğlu; “Çalışanlara ve halka rağmen bir şey yapmayacağız. Göreve gelirsek, çalışanlarla aynı takımda olacağız” dedi.


TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto ve LTB eski Belediye Meclis Üyesi Sinem Görüş’ten oluşan bir heyet, bugün, Belediye Emekçileri Sendikası’nı (BES) ziyaret etti.

Çakıcı: Lefkoşa halkının aradığı özelliklere sahip

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Hüdaoğlu’nun, LTB ile Lefkoşa halkının aradığı özelliklere sahip olduğunu söyleyerek, projelerini ortaya koyan ilk adayın Hüdaoğlu olduğunu belirtti.

TDP’nin LTB’deki kötü gidişi ve usulsüzlükleri yıllar önce görerek Sayıştay ve Başsavcılığa şikayette bulunduğunu, gerekenlerin zamanında yapılmamasının LTB’yi bu hale getirdiğini belirten Çakıcı, “LTB battı, çalışanlar ödenemez hale geldi, Lefkoşalı mağdur hale geldi” dedi.

LTB’de öncelikle ekonomik durum ile yönetim anlayışının yeniden şekillenmesi gerektiğini belirten Çakıcı, “Bugüne kadar samimi bir şekilde hep çalışanların yanında olduk, ancak yönetim bizde değildi, şimdi ise yönetime talip olduk” dedi.

Çakıcı, belediye meclis üyelerinin de en kısa zamanda belirlenerek halka takdim edileceğini söyledi.

Kıbrıs Türk halkına layık olacak, çalışanların haklarını koruyacak, mafyalaşmaya son verecek adil bir yönetimi sağlayacak bir aday ve ekiple yola çıktıklarını belirten Çakıcı, halktan büyük destek bulacaklarına inanç belirtti.

Hüdaoğlu: BES ile zenginliği de fakirliği de paylaşacağız

LTB’nin batırıldığını, çöp kent haline getirildiğini, yatırımları yapılmayan çalışanların düzenli maaş alamadıklarını, angarya çalışmaya zorlandıklarını, greve gittikleri zaman ise merkezi hükümetin üzerlerine polisi gönderdiğini anımsatan Hüdaoğlu, şimdi bir de Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) alma hazırlığı yapıldığına dikkat çekti.

Hüdaoğlu emekçi kesimlerim üzerine TOMA sürerek, baskı ve polis devletinin şiddetinin artırılmaya çalışıldığını savundu.

Başbakan Küçük’te “ekonomi için demokrasinden vazgeçmek gerekir”yönünde bir anlayışın hakim olduğunu ifade eden Hüdaoğlu,  “demokrasiden vazgeçilmesi halinde, çok kısa bir süre sonra hem ekonomiden, hem de demokrasiden olunacağı” uyarısında bulundu.

Hüdaoğlu, “Göreve geldiğimiz andan itibaren, BES ile zenginliği de fakirliği de paylaşma, Lefkoşa halkının da bolluk içinde kıtlık çekmesine son vereceğiz” diyerek, “LTB’yi komadan çıkararak, normal servise alacağız” şeklinde konuştu.

LTB çalışanlarının verimli ve üretken bir şekilde çalışmalarını sağlayacak projeleri olacağını belirten Hüdaoğlu, halkın olumlu icraatları gördükçe ödemelerini daha rahat yapacağını kaydetti.

Halktan alınan sağlık vergileri ile özel bir şirkete yılda 1 milyon ödeyerek, halkı zehirleyecek şekilde ilaçlama yapıldığını açıklayan Hüdaoğlu, buna son vereceklerini de söyledi.

Halkın satın aldığı ürünlere etiketlemeyle denetim getireceklerini belirten Hüdaoğlu, içilen suya da mutlaka denetim getirerek, halkın temiz su içmesine olanak sağlayacaklarını kaydetti.

LTB’nin bu hale gelmesinde, DP ile UBP’nin de büyük sorumluluğu olduğunu belirten Hüdaoğlu, göreve gelmeleri halinde belirli çıkar odaklarının değil, halkın hizmetinde olacaklarını belirtti.

LTB Belediye Meclisi’nde istifa etmeyen 8 kişinin ileride LTB’nin iradesini gasp eden kişiler olarak anılacaklarını belirten Hüdaoğlu, bu kişilere istifa çağrısında bulundu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar