Arabacıoğlu "feda" dedi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Nisan 25, 2024
Kıbrıs

Arabacıoğlu “feda” dedi

Arabacıoğlu "feda" dedi

TAK- Demokrat Parti (DP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) başkan adayı Dr. Mustafa Arabacıoğlu, seçilmesi halinde belediye başkanı maaşını almayacağını söyledi.

DP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, aday olurken maddi bir beklenti içinde olmadığını kaydeden Arabacıoğlu, “Şimdiden halkıma söz veriyorum. Tercihimi emeklilik maaşımdan yana kullanarak, başkanlığı kazanmam halinde belediye başkanlığı maaşını almayacağım. Kendimden başlayarak bu fedakarlığı başlatacağım” dedi.


Arabacıoğlu beraberindeki heyetle, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nı (KTEZO) ziyaret ederek, oda başkanı Hürrem Tulga ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

 

“GÖRÜŞ ALMAK İSTİYORUZ”

Arabacıoğlu, sivil toplum örgütlerine ziyaretler başlattıklarını amaçlarının belediyede var olan kaosu sivil toplum örgütlerinin ve toplumun genelinin görüşlerini alarak ortadan kaldırmak olduğunu söyledi.

KTEZO’nun ülkenin en büyük meslek gruplarından oluştuğunu belirten Arabacıoğlu, ülkenin ara eleman ihtiyacını karşılamak adına yapılan katkılar konusunda oda yönetimine teşekkür etti.

“İDDİALIYIZ”

Arabacıoğlu, “LTB Başkanlığına talip olmaktaki amacımız sorunlar karşısında, duyarsız kalma lüksümüz olmamasıdır” dedi.

DP’nin özellikle belediye konusunda oldukça iddialı olduğunu vurgulayan Arabacıoğlu, 7 Nisan’da yapılacak seçimi partisinin kazanacağını söyledi.

Arabacıoğlu, “8 Nisan’da dosyalarımızla birlikte belediyeye ekibimle birlikte gireceğim. Ne yapacağını düşünerek değil, ne yapmak istediğini bilerek iş başına gececeğiz ve en kısa zamanda sorunlarla baş edeceğiz” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ MALİ VE ÇALIŞMA DİSİPLİNİNİ SAĞLAMAK”

Arabacıoğlu, belediyelerin, meclis üyeleri, personeli, yaptırım gücü ve bütçesiyle birlikte küçük bir devlet modeli olduğunu, dolayısıyla 7 Nisan’da yapılacak olan seçimin yapılan yanlışlıklarının da sorgulanacağı bir dönemin başlangıcı olacağını belirtti.

Belediyede öncelikle mali ve çalışma disiplinini sağlayacaklarını, bunun yanı sıra hem mali hem de meclis toplantıları açısından oldukça şeffaf davranacaklarını yineleyen Arabacıoğlu, hukuksal sürecin başlatma konusunda da tereddüt etmeyeceklerini kaydetti.

Arabacıoğlu, başkanlığa seçilmesi durumunda, belediye başkanının makam aracını da satışa çıkaracağını söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar