Zelenski Avrupalı liderlere hitap etti: Rusya Avrupa'nın diğer bölgelerini de hedef alabilir - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
DünyaSürmanşet

Zelenski Avrupalı liderlere hitap etti: Rusya Avrupa’nın diğer bölgelerini de hedef alabilir

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski video konferans yoluyla, İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen Ortak Sefer Gücü (JEF) Toplantısı’nda Avrupalı liderlere hitap etti.

Konuşmasında, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline karşı “ahlaki duruş” sergileyen ülkelere teşekkür eden Zelenski, ülkesine daha fazla destek verilmesi çağrısında bulundu.

“Bize yardım ederek kendinize yardım edin”

Zelenski, Avrupa şimdi tavır almazsa, Rusya’nın Avrupa’nın diğer bölgelerini de hedef alabileceğine dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:


Hala Rusya’nın savaş makinesini durdurabiliriz. Hala insanların öldürülmesini durdurabiliriz. Birlikte yapmak ve demokrasinin yıkımını durdurmak ve şimdi bizim topraklarımızda bunu durdurmak daha kolay olacak yoksa onlar size de gelecekler. Hepimiz Rusya’nın hedefiyiz. Bize yardım ederek kendinize yardım edin.

Johnson: Daha fazlasını yapmamız gerektiğini biliyoruz

Ukrayna Başbakanı Zelenski’nin ardından konuşan Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson da bu anın “çaresiz bir an” olduğunu dile getirerek, liderlerin, Ukrayna’yı desteklemek için daha fazlasını yapması gerektiğinin altını çizdi.

Johnson, “Bize daha fazlasını yapmamız için oldukça haklı olarak meydan okudunuz ve yapabileceğimizi ve daha fazlasını yapmamız gerektiğini biliyoruz” ifadesini kullandı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar