Spor

Zafer Kurtuluş ve Yakın Doğu’nun 
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselerarası (Gençler) Atletizm Elemeleri dün yapılan ikinci gün müsabakalarıyla tamamlandı.Okan KARADEMİR

Lefkoşa Atatürk Stadı’nda iki gün süren yarışlar sonunda genel klasmanda kızlarda ilk günün de galibi Kurtuluş Lisesi 529 puanla şampiyonluğa ulaşırken, erkeklerde ise ilk günü ikinci sırada tamamlayan Yakın Doğu Koleji 743 puanla elemeleri birinci tamamladı.
Yarışların ilk günün de bir rekor kırılırken, ikinci günde ise 2 rekor daha kırıldı.
Elemeler sonunda kızlar ve erkeklerde ilk 7 sırada yer alan okullar finallerde mücadelede edecek.

Kızlarda Kurtuluş farkı
Kızlarda toplam 21 okulun mücadele ettiği elemelerde ilk günü de zirvede tamamlayan Kurtuluş Lisesi ikinci gün sonunda da birinciliği kaptırmadı ve finaller öncesi rakiplerine gözdağı verdi. Kızlarda ikinciliği 451 puanla Yakın Doğu Koleji, üçüncülüğü ise 445 puanla Namık Kemal Lisesi elde etti.

Erkeklerde YDK burun farkıyla
Toplam 23 okulun mücadele ettiği erkeklerde ise büyük çekişme yaşandı. Elemelerde ilk günü Kurtuluş Lisesi birinci tamamlarken ikinci gün sonunda Yakın Doğu Koleji 743 puanla rakibinin 3 puan önünde birinciliğe ulaştı. Kurtuluş Lisesi 740 puanla ikinci olurken, 527 puan toplayan Lefkoşa Türk Lisesi de üçüncü oldu.

2 rekor daha geldi
Elemelerin ilk gününde erkeler cirit atma da rekor kırılırken ikinci gün yarışlarında ise 2 rekor daha kırıldı.
İkinci günde ilk rekor 300 metre engelli yarışında geldi. Kurtuluş Lisesi öğrencisi Kaan Savaşkan kendisine ait olan 40.68 sn’lik rekorunu 40.23 sn ile geliştirdi. İkinci rekor ise erkeler disk atma da kırıldı. Namık Kemal Lisesi öğrencisi Nail Şener, 38.15 m’lik derece ile Özdaş Tüm’e ait olan rekoru 39.15 m’lik dereceyle kırdı ve yeni rekorun sahibi oldu

Başa dön tuşu