Diğer SporlarSpor

Yüzme maratonu pazara


YEDİDALGA’DA YAPILACAK 3.Aspava-İstanbul Yıldızlar Kuzey Kıbrıs Kış Yüzme Maratonu, 11 Aralık Pazar Günü Yedidalga’da Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’nın vereceği startla yapılacak

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

 

Aspava Spor Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ve bu yıl İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan 3’üncü Aspava-İstanbul Yıldızlar Kuzey Kıbrıs Kış Yüzme Maratonu, 11 Aralık Pazar Günü Yedidalga’da Güzelyurt Kaymakamı Tevfik Direnç ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’nın vereceği startla yapılacak.

Aspava Restoran İskelesi’nden saat 10.00’da verilecek startla başlayacak maratona, bu yıl 100 yarışmacı katılıyor. Bayan yüzücülerin de yoğun ilgi gösterdiği maraton,  çeşitli kategorilerde gün boyunca devam edecek.

Maraton hakkında düzenlenen basın toplantısında organizasyon komitesi adına söz alan Aspava Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Osman Akkuş, her yıl kaliteyi ve katılımı artırdıklarına dikkat çekerek, bu yıl 100 kişilik katılımla ülkemizdeki en büyük yüzme maratonunu gerçekleştireceklerini söyledi.

İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer de böyle güzel bir organizasyonda bulunmaktan mutlu olduklarını belirterek, ileriki yıllarda da daha fazla katılımla organizasyonda yer almayı hedeflediklerini söyledi.Başa dön tuşu