Kıbrıs

Yürüyüş yolları iyileştirilecekTaşkınköy’deki Dr. Fazıl Küçük Parkı ile Ortaköy’deki Sancaktar Kale Bey Parkı yürüyüş yolları geri dönüşümden elde edilen SBR tartar pist ile kaplanacak.

Her iki parkın yürüyüş yollarıyla ilgili ihale sözleşmesi imzalandı….Projenin 3 ay içinde hayat geçirilmesi hedefleniyor.

İhale sözleşmesine Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı  Mehmet Harmancı ile  Mim–Taş LTD yetkilisi Mustafa Gürcafer  imza koydu.

İhale kapsamında Taşkınköy’deki Dr. Fazıl Küçük Parkı ile Ortaköy’deki Sancaktar Kale Bey Parkı yürüş yolları geri dönüşümden elde edilen SBR tartar pist ile kaplanacak.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, imzalanan ihale ile Lefkoşa’nın en önemli ve iki büyük parkı olan Dr Fazıl Küçük Parkı ile Sancaktar Kalebey Parkı’nın yürüş yollarının modern çağın gereksinimlerine uygun bir şekilde SBR Tartan pist ile yenileneceğini söyledi.

Projenin geri dönüşümü teşvik etmesi açısından da önemli olduğuna vurgu yapan Harmancı, SBR tartan pist malzemesinin atık lastiklerden elde edildiğini belirtti.

Harmancı, “Her iki parkımızın yürüş yolu projesi için yaklaşık 100 ton atık lastikten elde edilmiş geri dönüşüm malzemesi kullanılacak” dedi.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin kendi öz kaynakları ile iki parkta hayata geçireceği projenin  maliyeti 382 bin 686 TL olacak.
Başa dön tuşu