Magazin

“Yüreklere dokundular, alkışlandılar”10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Girne’de etkinlikler düzenlendi. Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne, Güneşköy ve Gazimağusa 18 yaş üstü rehabilitasyon merkezlerine devam eden gençlerin gösterileri yanında, Manga ve Faydee konserlerinin de yer aldığı, “Engelsiz Şölen – Yüreklere Dokun  Alkışla” önceki akşam Girne Amfi Tiyatro’da yapıldı.

Geceye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Zeki Çeler, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı  Cemal Özyiğit, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, bazı milletvekilleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, bakanlık yetkilileri de katıldı.

Sunuculuğunu Oya Kutsal’ın yaptığı gece, Girne 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’nden Arife Özenen’in okuduğu “Engelsiz Yaşam” adlı şiirle başladı.

Gecede daha sonra, Stüdyo 21  Hip-Hop Gösterisi,  Güneşköy 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon  Merkezi Engelsiz Ritim Grubu, Özel Eğitim Vakfı  Korosu, Mağusa İrfan Nadir 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi Korusu ve Girne 18 Yaş üstü Rehabilitasyon Merkezi’nin halk dansları gösterileri yer aldı.

Bakan Zeki Çeler de, kendi öğrencileri olan Girne 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi Halk Dansları ekibinin performansına eşlik etti. Özel gereksinimli gençlerin performanslarını sergilediği gecede duygusal anlar yaşandı. Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden gençlerin gösterileri izleyenlerden alkış aldı.

 

 
Başa dön tuşu