Yunus'u lezbiyen çiftten kurtarma harekatı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Türkiye

Yunus’u lezbiyen çiftten kurtarma harekatı

ollanda'da mahkeme kararıyla ellerinden alınan oğulları Yunus için açtıkları velayet davasını kaybeden Iğdırlı Azeroğlu ailesine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ yardım edecek. Bozdağ, eşcinsel bakıcı aileye verildiği belirlenen Yunus'un kurtarılması için Başbakanlığa bağlı Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'na talimat verdi.

Yetkililer Yunus'un eşcinsel aileden alınması için çalışmalara başladı. Azeroğlu çiftinin 2004 yılında 6 aylık olan oğulları Yunus'u yanlışlıkla yere düşürmesi, Hollanda Gençlik Dairesi'nin çocuğu eşcinsel bir aileye verilmesine neden oldu.


Ailenin konuyu yüksek mahkemeye taşıması sonucu değiştirmedi. Anne Nurgül Azeroğlu'nun Hollandaca bilmemesi bahanesi nedeniyle aile Yunus'u geri alamadı. Hollandalı yetkililer Yunus'u vermek için aileyi maddi anlamda zorlayan çocuk bakımı kursu, Hollandaca eğitimi ve psikolog tedavisini şart koştu.

KİLİSEYE GÖTÜRÜLÜYOR

Türk yetkililer ailesiyle ayda bir görüştürülen Yunus'un bakıcı aile tarafından kiliseye götürüldüğünü, anne ve baba kavramlarını karıştırdığını tespit etti. Başbakan Yardımcısı Bozdağ, lezbiyen aileye verilen küçük Yunus'un ya ailesine geri verilmesi veya başka bir aileye verilmesi için girişim başlattı.

Kardeşleri de alıkonmuştu

Nurgül ve Hanlar çifti evliliklerinin ilk 10 yılının ardından Arif, Halil ve Yunus adını verdikleri üç çocuk sahibi oldu. 2004 yılında Yunus, dikkatsizlik sonucu yaralandı. Kaza üzerine yetkililer üç kardeşi de aileden aldı. İki ağabey hukuki mücadelenin ardından aileye geri verildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar