Yorgancıoğlu: “Karpazlılar işsiz, hükümet ilgisiz” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Kıbrıs

Yorgancıoğlu: “Karpazlılar işsiz, hükümet ilgisiz”

Yorgancıoğlu: “Karpazlılar işsiz

Bayram ziyaretinde Yorgancıoğlu’na, İskele Milletvekili ve İlçe Başkanı Önder Sennaroğlu ile ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir grup eşlik etti. Heyet, halkla bayramlaşarak sorunları dinledi.
CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu bölgeyi her ziyaret ettiğinde bir öncekinden daha kötü bulduğunu ifade ederek hükümet etmeye çalışanların bu sorunlara daha ne kadar kulak tıkayacağını sordu. Yorgancıoğlu, “Bayramdan sonra başlatacağımız eylemlerle UBP Hükümeti’nin devrilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

UBP kendi sorunlarını bile çözemiyor
UBP Kurultayı’nın bitmesine rağmen tartışmalarının ve kavgalarının bitmediğini ve bitmeyeceğini vurgulayan Yorgancıoğlu, “UBP kendi sorunlarını çözemezken sizlerin sorunlarınızı hiç çözemez” diyerek özellikle Karpaz halkının yaşanan sorunlara tahammül edecek halinin kalmadığına dikkat çekti.
Hayvancının ve çiftçinin günden güne artan sorunları karşısında kılını kıpırdatmayan bir hükümetle karşı karşıya olunduğuna dikkat çeken Yorgancıoğlu, 2009 yılından bugüne kadar vatandaşın cebindeki paranın her gün eridiğini ve alım gücünün fazlasıyla gerilediğini ifade etti.


Karpazlılar işsiz!
Karpaz’daki işsizlik oranının diğer bölgelere oranla çok daha fazla olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, hayvancılık ve çiftçilik yaparak hayatını kazanmaya çalışan tüm gençlerin iflasla karşı karşıya kalmasından büyük üzüntü duyduklarını ve hep beraber UBP’yi hükümetten götürerek gençliğin önünü açacaklarının sözünü verdi.
Bölgedeki patates üreticilerinin sorunlarını görmezden gelen UBP Hükümeti’nin bu alanda uğraşan insanları borç batağına sürüklediğini kaydeden Yorgancıoğlu, kırsal kesimin ve üreticilerin desteklenerek yaşanan sorunların çözülmesi gerektiğini belirtti. Yorgancıoğlu, hükümette oldukları dönemde yapılan icraatlar ile bu konulara ne kadar önem verdiklerini de ispatladıklarını ifade etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar