“Kadın Girişimciler”de finale yaklaşıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

“Kadın Girişimciler”de finale yaklaşıyor

“Kadın Girişimciler”de finale yaklaşıyor

Kadının iş yaşamındaki önemini ve rolünü öne çıkarmayı, yeni kadın girişimcileri cesaretlendirmeyi ve deneyimlerin paylaşılmasını hedefleyen “Yılın Kadın Girişimcileri” organizasyonunun ikincisine yönelik çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.
“2012 Yılın Kadın Girişimcileri”nin Kasım ayında açıklanması bekleniyor.
İş Kadınları Derneği Başkanı Birgül Beyatlı, dernek adına organizasyon sorumlusu Şenay Ekingen ve Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Tuba Kara liderliğinde bir araya gelen “Seçici Kurul” ekibi yoğun bir çalışma dönemi geçirerek, finale yaklaştı.
“Seçici kurul”, objektif ve etkin bir değerlendirme yapabilmek için sahadaki inceleme ziyaretlerinin yanı sıra saatler süren değerlendirme toplantıları ile hummalı bir çalışma süreci geçirdi.

Seçici kurul kimlerden oluştu?


Seçici kurul, İş Kadınları Derneği ve Kuzey Kıbrıs Turkcell’in dışında farklı sivil ve ekonomik toplumsal örgütlerin temsilcilerinden oluştu.
Her biri farklı bakış açısı ve deneyimi ile değerlendirme sürecine değer kattığı açıklanan Seçici Kurul’da şu isimler yer aldı:
Şenay Ekingen (İş Kadınları Derneği), Tuba Kara (Kuzey Kıbrıs Turkcell),  Salahi Serakıncı (Kıbrıs Türk Ticaret Odası), Gizem Menteş (Sanayi Odası), Eda Hançer Akkor  (Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası), Didem Erel (Genç İşadamları Derneği), Ziynet Şah (Kıbrıs Genç Müteşebbisler Derneği-Jaycees) ve Ekonomist Ayşe Dönmezer.
“Heyecanlıyız”

“Kuzey Kıbrıs’ta araştıran, sorgulayan ve üreten kadınlarımızı, bir kez daha kamuoyu önünde onurlandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz” diyen Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Tuba Kara, organizasyona destek veren tüm örgütlere ve Seçici Kurul üyelerine teşekkür etti.

5 ayrı kategoride ödül
Organizasyonda geçen sene olduğu gibi 5 ayrı kategoride ödül verilecek.
Kategoriler şöyle açıklandı:
“Yılın Kadın Girişimcisi”, “Yılın Kadın Sosyal Girişimcisi”, “Yılın Bölgesinde Fark Yaratan Kadın Girişimcisi”, 35 yaş ve altı için “Yılın Genç Kadın Girişimcisi” ve “Vedia Barut Onur Ödülü.”
Vedia Barut Onur Ödülü için Vedia Barut’un ailesi, İş Kadınları Derneği ve Kuzey Kıbrıs Turkcell ile ayrı bir jüri oluşturuldu.
Değerlendirmeye alınan girişimci kadın adayların geçmiş deneyimleri gözetildi ve KKTC vatandaşı olmalarının yanı sıra kayıtlı bir şirketin direktörü, yöneticisi ya da işletmecisi konumunda bulunmaları da ön koşul olarak arandı. Ayrıca değerlendirmeye hak kazanan kadın girişimcilerin, sosyal yatırımlar ya da vergi borcu olmaması da gözetildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar