Yorgancıoğlu Hükümeti Sert Eleştirdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 13, 2024
Kıbrıs

Yorgancıoğlu Hükümeti Sert Eleştirdi

Yorgancıoğlu Hükümeti Sert Eleştirdi

Genel Başkan Özkan Yorgancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada hükümetin sermaye çevrelerine haksız kazanç sağlama icraatlarını eleştirdi. Açıklamanın tamamı şöyle:
Ercan Havalimanı’nı, Taşyapı İnşaat’a peşkeş çeken, bu nedenle de hizmetlerin pahalı olmasına neden olan UBP Hükümeti şimdi de elektrik kurumunu zora sokup batırmak için hiçbir şekilde izah edilmesi mümkün olmayan bir yaklaşımla AKSA’dan alınan elektrik miktarını artıran alım garantisi verme kararı üretmeye çalışmaktadır.
Bağımsız bir kuruluş olan Sayıştay’ın hazırladığı rapora göre Kıb-Tek’te mevcut elektrik üretim ünitelerinin devre dışı kalması, maliyetlerin artması ve Kıb-Tek’in zarar etmesi ve sonuçta batırılması sonucunu doğuracaktır. Bu alım garantisinin hangi amaca hizmet ettiği ortadadır.
Sayıştay raporuna göre alım garantisi sonucu AKSA’ya verilecek paranın yarısı kadar bir para ile yeni üretim tesisleri kurmak ve üretim maliyetlerini düşürmek mümkün olduğuna göre AKSA’dan alınan enerji miktarını garantili olarak artırmak bir özel şirkete haksız kazanç sağlamak demek değil midir?
Kıbrıs Türk Hava Yollarının batırılmasının toplumda yarattığı travma ile özelde tekel yaratmanın yıkıcı sonuçlarını Ercan Havalimanı’nda halkımıza yaşatan UBP Hükümeti şimdi de elektrik kurumunu aynı akıbete zorlamaktadır.
Kendi kurumlarını batırmak için bu kadar çok çabalayan bir hükümet, dünyanın hiçbir ülkesinde olmamıştır. Kendi halkına açıkça bu kadar çok ihanet eden bir hükümet de olmamıştır.
Bütün bu yaşananlardan sonra ‘gelmiş geçmiş en beceriksiz Hükümet’ tanımlamasını da artık geçerliliğini yitirmiştir. Çünkü bu kadar çok beceriksizliğin peşi sıra yapılması mümkün değildir. Bütün bu yapılanlar koltuklarda bir an daha fazla kalmak için kendi halkının siyasal iradesini ayaklar altına almaktır. Kendi halkına ihanet etmektir. Kıbrıs Türk halkına ihanetinin hesabı UBP Hükümeti’nden sorulacaktır!

Özkan Yorgancıoğlu
CTP-BG Genel Başkanı


Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar