Yorgancıoğlu: Hedefimiz Ülkeyi UBP’den Kurtarmak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Kıbrıs

Yorgancıoğlu: Hedefimiz Ülkeyi UBP’den Kurtarmak

Yorgancıoğlu: Hedefimiz Ülkeyi UBP’den Kurtarmak

Yorgancıoğlu, hedeflerinin ülkeyi UBP’den kurtarmak olduğunu bildirdi.Yorgancıoğlu, kendilerinin UBP’deki muhaliflere ve DP ile TDP’ye, daha erken bir tarihte seçim önerisi gelmesi halinde, bundan kaçmalarının mümkün olmadığını ve böyle bir öneriyi değerlendireceklerini söylediklerini açıkladı.

Yorgancıoğlu, çok uzun bir zamandan bu yana partilerinin ülkede yaşanan ekonomik, sosyal ve diğer olumsuzluklardan kurtulmak adına erken bir seçim gerektiği konusunun altını çizdiğini anımsattı.


“Ne kadar erken olursa, o kadar halkımızın bu kötü gidişten kurtulacağına ilişkin söylemlerimiz vardı. Son dönemlerde UBP içerisinde de bazı milletvekillerinin bu yöndeki söylemleri, UBP hükümetini erken seçime zorlama adına güvensizlik önergesinin verilmesinin olgunlaştığına işaret ediyordu” diyen Özkan Yorgancıoğlu, bu durumu değerlendiren partisinin, bir erken seçim ile güvensizlik önergesini hedefleyen yetkiyi Merkez Yönetim Kurulu’na verdiğini anlattı.

Bu yetkili doğrultusunda yapılan görüşmelerde, bir güvensizlik önergesi verilmesine ve 29 Eylül’de bir erken seçim yapılması konusunda iki tasarı hazırlanmasının kararlaştırıldığını belirten Yorgancıoğlu, “Biz bu görüşmeleri yürütürken, daha erken bir tarihte seçim önerisi gelmesi halinde bundan kaçmamızın mümkün olmadığını ve bunu kurullarımızda değerlendireceğimizi oradaki arkadaşlarımıza ifade etmiştik” dedi.

Özkan Yorgancıoğlu, “Bugün UBP’nin 21 Temmuz önerisine ivediliği adına bu nedenle olumlu oy vereceğimizi kendilerine öncesinde ifade ettik ve bunu da meclis kürsüsünden açıkladık. Bu koşullarda bugün toplanan komitenin 28 Temmuz tarihi için seçim kararı almasını da bu nedenlerle komitedeki üyelerimiz onayladı. Bizim amacımız mümkün olduğunca erken zamanda seçime gitmek ve halkımızı UBP’nin yönetiminden kurtarmaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar