Yirmi “Birinci” gurur yılını kutladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısMagazin

Yirmi “Birinci” gurur yılını kutladı

GENÇ TV’DEN GÖRKEMLİ BİR GALA

 

Genç TV’nin 21. Kuruluş yıldönümü kutlamasında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Seda Bakan, Meryem Üzerli, Oktay Kaynarca, Perran Kutman gibi ünlüler hazır bulunmakla birlikte ülkemizden de büyük bir katılım oldu


genç tv gala

 

Kıbrıs Genç TV, 21. kuruluş yılını geçtiğimiz akşam düzenlenen geceyle kutladı. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve bazı bakan ve milletvekillerinin de katıldığı, açılış kokteylinin ardından 21.00’de başlayan Elexus Hotel’deki gala gecesinde, Türkiye ve KKTC’den de birçok sanatçı yer aldı.

 

“Arif V216” filminin oyuncuları Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz, Seda Bakan, Can Yılmaz ile oyuncular Meryem Üzerli ve Oktay Kaynarca da Genç TV’nin gecesine katılarak başarı ödülü aldı.

genç tv gala

Ayrıca TRT’nin eski spikerlerinden Bülent Özveren, FOX TV’nin CEO’su Kıbrıslı Cenk Soner, modacı Raşit Bağzıbağlı, Türkiye’nin “sanat ve spor yıldızlarının hocası” olarak yılın adamı olan Sami Hamidi gecenin diğer ödül alan isimleri oldu.

Müzikte ise Kıbrıs’ın iki başarılı genci Derviş ile Çağıl İşgüzar ve gecenin sonunda Ziynet Sali, yılın müzik ödülünü aldı. Türkiye’den Perran Kutman, Tarık Ünlüoğlu, Gülenay Kalkan, organizatör Erkan Özerman ve Kıbrıslı sanatçı Osman Alkaş da geceye konuk olarak katıldı. Gecede Elexus Otel’e Turizm Üstün Hizmet Ödülü verilirken Yılın En Başarılı Organizasyon Şirketi ödülü Master of Cyprus’a, Yılın Kuruluşu ödülü Koop Bank’a layık görüldü.

 

Birinci ailesinin gurur gecesi

Birinci Medya Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Hilmi Birinci ve Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Birinci’nin konuşmalarıyla başlayan gecede Birinci Medya Kurumu Kurucu Başkanı Ertan Birinci de bir konuşma yaparak Kıbrıs Türk televizyonculuğunun ayakta kalabilmesi için dijitalleşmeye ve teknolojiye önem vermek gerektiğinin altını çizdi. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de Genç TV’ye verilen “Emek Ödülü”ne de değinen Birinci, konuşmasının sonunda mutlu çocuklar yetiştirmenin önemine vurgu yaptı ve mutlu çocukların mutlu toplumlar ve mutlu bir ülke yaratacağını belirtti.

 

genç tv gala

Akıncı: “Bir başarı öyküsü”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise Genç TV ve First FM olayının bir başarı öyküsü olduğunu belirterek teknolojik gelişmelerin her gün yeni bir dinamizmi ve değişimi de beraberinde getirdiğini kaydetti. Yıllar önce tek televizyon ve radyo kanalından dünyaya bakıldığını ve çok seslilikle renkliliğe ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Akıncı, Genç TV’nin ekranını ve mikrofonlarını dünyaya açarak diğer kuruluşlara da örnek olduğunu belirtti.

 

Gülşen’in yerine Ziynet Sali

Kutlamada sahne alması beklen ünlü sanatçı Gülşen, eşi Ozan Çolakoğlu’yla birlikte geceye katılamayınca onun yerine sahneye Ziynet Sali çıktı. Gülşen ve Çolakoğlu bir akrabalarının rahatsızlığından dolayı geceye katılamadıklarını bildirdi. Ülkemizin yetiştirdiği ünlü sanatçı Ziynet Sali Gülşen’in yerine çıktığı sahnede başarılı yorumuyla geceye ayrı bir renk kattı.

 

Uzerli, Bağzıbağlı’ya ödülünü verdi

Kıbrıs Genç TV Ödül töreninde, Meryem Uzerli “Yılın En İyi Modacısı” ödülünü, ülkemizin yetiştirdiği ünlü modacı Raşit Bağzıbağlı’ya takdim etti. Raşit Bağzıbağlı konuşmasında, “Naif ve tatlı bulunmamın DNA’sı Kıbrıslı oluşumdan. Kıbrıslı olduğum için gurur duyuyorum.” dedi. Meryem Uzerli ise Raşit Bağzıbağlı’ dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Meryem Uzerli geceye Raşit Bağzıbağlı imzalı pembe dantel detaylı mini elbise ile katıldı.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar