KıbrısManşet

Yine hırsızlık

Lefkoşa’da bir park halindeki arabadan 2 cep telefonu, cüzdan içerisinden 800 TL ile üç kredi kartı ve nüfus cüzdanı çalmak suçunda 2 kişi tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

 

Sirkat suçlaması ile Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarılan 22 yaşındaki Talat Yapıcı ve 24 yaşındaki Cemal Gören, 3’er gün poliste tutuklu kalacak.

Soruşturma memuru İzlem Civisilli, olayın 7 Eylül’de saat 00,30 ile 01,00 saatleri arasında gerçekleştiğini, zanlıların Lefkoşa’da sakin Fatma Bastı’ya ait araçtan 2 cep telefonu, bir cüzdan ve içerisindeki 800 TL’yi üç kredi kartı ve nüfus cüzdanını çalma suçundan tutuklandıklarını aktardı. Soruşturma memuru Civisilli, zanlıların aynı gün Lefkoşa’da tespit edildiğini, Talat Yapıcı’nın verdiği gönüllü ifadede suçu Cemal Gören ile işlediklerini itiraf ettiğini söyledi.

 

Ciddi ve yaygın suç

Soruşturmanın devam ettiğini alınacak ifadeler ve toplanacak emareler olduğuna vurgu yapan Civisilli, Cemal Gören’den henüz gönüllü ifade almadıklarını kaydetti. Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler tahkikatın henüz yeni başladığını, bir kısım emarenin bulunduğunu ve geri kalanlarında aranmakta olduğunu söyleyerek, bu suçun ciddi ve yaygın bir suç olduğunu dikkat çekti. Bu tür suçlarda polisin süreye ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Güzeler, zanlılar aleyhinde 3’gün tutukluluk verdi.

 

Eniz Orakcıoğlu

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı