Magazin

Yılın gençleri Eliz Taygun ve Murat Delibaş oldu


 

 

İskele Belediyesi sponsorluğunda, Bülent Günkut organizatörlüğünde düzenlenen “Gençlik Yarışması” 35. yaşını kutladı.  50. Geleneksel İskele Festivali kapsamında gerçekleşen Yılın Gençleri Yarışmasının birincileri; Yılın Genç Kızı 18 yaşındaki Eliz Taygun olurken Yılın Genç Erkeği ise 18 yaşındaki Murat Delibaş oldu. Birinciler 700’er TL’lik para ödülünün de sahibi oldu.

 

Geçtiğimiz yıllarda yarışmada birinci gelenlerin sahneye davet edildiği gecede sahne alan Öztürk Öz ve Bahar Gökhan söyledikleri şarkılarla geceye renk kattı.
Erkek ve kızların geçişle başlayan gece, her bir yarışmacının kendisini tanıttığı final geçişleriyle devam etti. Hepsi birbirinden güzel genç erkek ve genç kızların heyecanına ailelerinin yanı sıra, İskele Açık Hava Kültür Merkezi’ndeki yarışmayı izleyenler de ortak oldu.
Mehmet Günkut, Esin Terzioğlu, Ceyda Tatlı, Fulya Tilki, Şemsi Yıldırım, Cemre Maniga, Mehmet Yıldız, Görkem Akdur ve İldeniz Elbasan’dan oluşan büyük seçici kurul, Yılın Genç Kızı ve Yılın Genç Erkeği’ni seçmekte bir hayli zorlandı.

“Yılın Genç Kızı” Eliz Taygun
“35. Gençlik Yarışması”nda rakiplerini geride bırakarak Yılın Genç Kızı ünvanını almaya hak kazanan isim İskele’den 18 yaşındaki Eliz Taygun oldu. Adının açıklanması ile birlikte heyecanı ikiye katlanan Taygun 700 TL’lik para ödülünün de sahibi oldu.  Yarışma Yılın Genç Kız ikincisi Nataliya Kulygina ve üçüncüsü Sedef Sonoğlu oldu.

“Yılın Genç Erkeği” Murat Delibaş
Gecenin finalinde ismi açıklanan bir diğer isim ise Yılın Genç Erkeği kategorisinde birinci olan İskele’den 18 yaşındaki Murat Delibaş oldu. Delibaş 700 TL’lik para ödülünün de sahibi oldurken, ikinci Tuğberk Demirkent ve üçüncü Sercan Özanıl oldu.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı