Yıldızlarımız Türkiye şampiyonu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ocak 31, 2023
Spor

Yıldızlarımız Türkiye şampiyonu

Yıldızlarımız Türkiye şampiyonu

 

Kayseri’de gerçekleşen ilkokul ve ortaokullar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda temsilcimiz Yakın Doğu Koleji yıldız erkekleri Türkiye şampiyonluğuna ulaşarak çok önemli bir başarı elde etti. Diğer temsilcimiz  Şht. Turgut Ortaokulu 16. sırada yer alırken, kızlardaki temsilcimiz Canbulat Özgürlük Ortaokulu ise takım olarak 14. sırada yer aldılar


Türkiye Atletizm Şampiyonası’nın son gününde Yakın Doğu Koleji sporcusu Turan Cenk  kendisine ait 300 metre okullar rekorunu 36.90’lık derecesi ile yenilerken Türkiye şampiyonu oldu. Turan ilk gün yarışlarında ise 100 metrede 11.56 ile birinci olarak bu branşta da yine kendisine ait 11.57’lik KKTC okullar ve yıldızlar rekorunu kırmayı başardı

n Yüksek atlama yıldız kızlarda ise Şht. Turgut Ortaokulu sporcusu Buse Savaşkan 1.58’lik atlayışıyla Türkiye şampiyonluğuna ulaşırken, Havva Yusufoğlu’na ait 1.55’lik KKTC okullar ve yıldızlar rekorunun yeni sahibi oldu. Bu akşam ülkemize dönecek kafilemizde Türkiye üçüncülüğü ve dördüncülüğü elde eden sporcularımız da oldu

Kayseri’de gerçekleşen İlkokullar (Küçükler) ve Ortaokullar arası (Yıldızlar) Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden okullarımız ve sporcularımız Türkiye şampiyonluğu ile rekorlar kırarak ülkemize dönüyorlar.
Dün tamamlanan şampiyonada temsilcilerimizden Yakın Doğu Koleji yıldız erkek takımı 576 puanla çok önemli bir başarıya imza atarak Türkiye şampiyonluğunu elde ederken, sporcumuz Turan Cenk ilk gün elde ettiği 100 metre rekorunun ardından dün de 300 metrede rekor kırarak şampiyon oldu.
Türkiye şampiyonasının ilk gününde 100 metre yıldız erkeklerde Yakın Doğu Koleji'nden Turan Cenk, 11.56’lık derecesi ile Türkiye şampiyonu olurken, aynı zamanda kendisine ait 11.57’lik KKTC okullar ve yıldızlar rekorunu da kırmayı başardı.
Yüksek atlama yıldız kızlarda ise Şht. Turgut Ortaokulu sporcusu Buse Savaşkan 1.58’lik atlayışıyla Türkiye şampiyonluğuna ulaşırken,  Havva Yusufoğlu’na ait 1.55’lik KKTC okullar ve yıldızlar rekorunun yeni sahibi oldu.
Türkiye Okullararası Küçükler ve Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’nın ilk günü sonunda yıldız erkeklerde Yakın Doğu Koleji üçüncü sırada yer alırken, Şht. Turgut Ortaokulu günü 11’inci tamamladı. Yıldız kızlarda ise Canbulat Özgürlük Ortaokulu ilk günü 7’nci kapattı.
Küçüklerde ise 23 Nisan İlkokulu ilk günün ardından kızlarda 7’nci erkeklerde de 9’uncu sırada yer aldı.

Son gün zaferlerle dolu

Kayseri’deki İlkokullar (Küçükler) ve Ortaokullararası (Yıldızlar) Türkiye Atletizm Şampiyonası’nın son günü olan dün sporcularımız yine önemli başarılara imza attılar.
Yıldız erkeklerde temsilcimiz Yakın Doğu Koleji erkeklerde topladığı 576 puanla Türkiye şampiyonluğuna ulaşarak çok önemli bir başarıya imza atmış oldu.
Kayseri’de ülkemizi temsil eden diğer okulumuz Şht. Turgut Ortaokulu ise 16. sırada yer alırken, kızlardaki temsilcimiz Canbulat Özgürlük Ortaokulu ise takım olarak 14.sırada yer aldılar.
Yakın Doğu Koleji sporcusu Turan Cenk, 300 metrede 36.90’lık derecesi ile Türkiye şampiyonu olurken, 37.48 ile kendisine ait okullar rekorunu da kırmış oldu. YDK’dan Mehmet Paralik cirit atmada 38.85’lik derecesi ile Türkiye üçüncülüğü elde ederken, Mustafa Yılmaz uzun atlamada 5,57 ile, Ferudun Canselen de disk atmada 37,98 ile Türkiye dördüncüsü geldiler.
Girne Amerikan İlkokulu sporcusu Saffet Özmenek uzun atlama 4,84’lık derece ile Türkiye dördüncülüğünü elde ederken yine kendisine ait olan ilkokullar rekorunu da yenilemiş oldu.
Canbulat Özgürlük Ortaokulu sporcusu Zalihe Ersöz de disk atma  30,48 ile Türkiye dördüncüsü oldu.
23 Nisan İlkokulu kızlarda ve erkeklerde küçükler kategorisi 4×100 metrede elde ettiklerini derece ile küçükler okullar rekorunun yeni sahibi olurken takım sıralamasında kızlarda 6’ıncı, erkeklerde 9’uncu sırada şampiyonayı tamamladılar.
Temsilcilerimiz bugün saat 19.00’da Ankara üzerinden ülkemize dönecekler.
Türkiye Atletizm Şampiyonası takım sıralaması şöyle:
Yıldız erkek
Yakin Doğu Koleji 576 puan
Tekirdağ Çorlu Ortaokulu 556 puan
Eskişehir Şht. Ali Gafvar 548 puan
Konya M.C. Ortaokulu 522 puan
İstanbul Bağlarbaşı Okulu 513 puan

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar