FutbolSpor

yıldızlar buluşacak


Dev Maç Yarın 21.45’te Atatürk’te: 

Menajer Tekin Birinci’nin girişimleriyle dünya yıldızı futbolcular Nwankwo Kanu ile Lomana Lua Lua’nın önderliğinde ve Nicosia Betting ile Merit Hoteller Grubu ana sponsorluğundaki Dünya Karması-Yıldızlar Karması karşılaşması yarın saat 21.45’te Atatürk Stadında oynanacak. Dev organizasyondan elde edilecek gelir KKTC ÖZEV (Özel Eğitim Vakfı), Kanu Kalp Vakfı ve Lua Lua Vakfına bağışlanacak.

tugay kerimoğlu

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında, Lefkoşa Atatürk Stadında dev bir futbol organizasyonu gerçekleştiriliyor.

Menajer Tekin Birinci’nin girişimleri ile birlikte Dünya yıldızı futbolcular Nwankwo Kanu ve Lomana Lua Lua’nın önderliğinde yarın saat 21.45’te Atatürk Stadında Dünya Karması-Yıldızlar Karması karşılaşması yapılacak.

Lefkoşa Atatürk Stadı tribünlerinin uzun zamandan sonra dolması beklenen dev organizasyondan elde edilecek gelir KKTC ÖZEV (Özel Eğitim Vakfı) , Kanu Kalp Vakfı ve Lua Lua Vakfına bağışlanacak.

ali duvarcı

Nicosia Betting ve Merit Hoteller Grubu ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte kariyerlerinde Barcelona, Real Madrid, Arsenal, Chelsea, Tottenham, Everton, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve daha birçok profesyonel takımda top koşturmuş, bir kısmı ise halen aktif futbol oynayan Nwankwo Kanu, Michael Essien, Yakubu, Tanju Çolak, Tugay Kerimoğlu, Yattara, Souleymane Youla, Michael Eneramo, Lomana Lua Lua ve Hasan Kabze gibi çok sayıda yıldız ve efsane futbolcu forma giyecek.

yattara

Ülkemizde de aktif futbol kariyerini sonlandıran ve halen forma giyen Ali Duvarcı, Kemal Uçaner, Erdinç Börekçi (Alex), Vehbi Özerem (Maldini), Kadri Alagöz (Kolimor),  İbrahim Reis (Bartez), Ahmet (Zenga), Ömer (Veron), Halil (Litbaski), Hüseyin (Maradona) ve Kürşat (Baressi) gibi çok sayıda önemli futbolcumuz da organizasyonda sahada olacak.

 

Son olarak Küçük Kaymaklı forması giyen ülkemizin önemli file bekçilerinden Ali Duvarcı bu maçta jübile yaparak aktif kariyerini sonlandıracak.

Dünya Karması-Yıldızlar Karması karşılaşmasını ülkemizin önde gelen ve emekliye ayrılan hakemi Savaş Tilki ile ekibi yönetecek.

Maçta Süleyman Göktaş ile Ertan Ali Tümsoy da takımların teknik direktörü olarak görev alacak.

Organizasyonun en önemli amacı uzun yıllar sonra Lefkoşa Atatürk Stadını doldurmak olurken biletler Deniz Plazalarda ve Konya Mutfağında 40 TL’den satılmaya devam ediyor.

Karşılaşma günü izdiham olması beklendiğinden dolayı yetkililer futbol severlerin maç biletlerini önceden temin etmeleri tavsiye edildi.

Biletlerde önemli bir satış olduğu belirtilirken özellikle yabancı öğürencilerin maça yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı