BasketbolSporSürmanşet

Yıldız basketbolcularımıza KKTC’de muhatap bulunamadıBasketbolda 14 yaş altı kız ve erkek takımlarımız Türkiye’ye gitti. Basketbol Federasyonu U14 Erkek Karma takımı Karaman’a, Levent’in U14 kız takımı da Kayseri’de yer alacak bölge şampiyonalarında mücadele edecek.

Basketbol Federasyonu bu kafilelerin gidişi konusundaki sıkıntılarına çözüm bulacak, kaynak katkısı verecek Spor Dairesi’nde muhatap bir yetkili veya yönetici bulamadı. Çocukların Türkiye’ye gidebilmesi, federasyon başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin bireysel çalışmaları ile sağlanabildi.
Federasyon Başkanı Orhun Mevlit, kafilelerin masraflarının kaynak katkısı bulabilmek için Başbakanlık Müsteşarı, aynı zamanda Spor Dairesi eski müdürlerinden Hüseyin Cahitoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı Sertaç Bozatlı’nın desteği ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği ile görüştü. Türkiye’ye giden kafilelerin masrafları konusundaki yardım eli TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nden uzatıldı. 

ERKEKLER KARAMAN, KIZLAR KAYSERİ’YE

KKTC Basketbol Federasyonu tarafından oluşturulan U14 Erkek Karma takımı, 7-13 Şubat tarihleri arasında Konya Karaman’da yer alacak olan Türkiye Bölge Şampiyonası’nda mücadele edecek. Bir süredir hazırlıklarını antrenör Ahmet Dağer ve yardımcı Antrenör Tufan Akansoy nezaretinde sürdüren karma takımımız dün sabah adadan ayrıldı.

Levent takımının U14 Kız takımı ise Kayseri’de yer alacak Bölge şampiyonasında başarılı olabilmek için mücadele edecek.

Başa dön tuşu