Yıldırım'ın Sözleri Galatasarayı Kızdıracak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Spor

Yıldırım’ın Sözleri Galatasarayı Kızdıracak

Yıldırım'ın Sözleri  Galatasarayı  Kızdıracak

Fenerbahçe'nin Faruk Ilgaz tesislerinde gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurulu'nda Başkan Aziz Yıldırım'ın, Galatasaray ile ilgili sözleri sarı kırmızılı camiayı çok kızdıracak.

KİĞILI: FENERIUM REKORA KOŞUYOR


Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda Aziz Yıldırım başkanlığındaki yönetim kurulunun ibrası için oylama yapıldı. Oylamada yönetim kurulu, 2012 yılı faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edildi. Daha sonra üyelerin onayına sunulan 2013 yılı için hazırlanan 173 milyon 212 bin liralık bütçe tasarısı da kabul edildi.

 

"2 SENE DAHA GÖREVDEYİM"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı-lacivertli kulübün Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen 2012 yılı olağan mali genel kurul toplantısında yaptığı konuşmada; "2011'de burada bir konuşma yapmıştım. O gün Karabük'e gittim, sonra Sivas'a gittim ve şampiyon olduk. Ondan 1 yıl sonra; başıma gelenlerden sonra burada olamadım. Bu arada Kulübümüze yeni üye olan üyeler var. Onlardan biri de Celal Doğan. Fenerbahçe'nin geleceği ile ilgili düşüncelerimi buradan anlatmak istiyorum. Fenerbahçe büyüyor, büyüyecek de. Basında her gün 'Geliyorlar, gidiyorlar, genel kurula gidecekler' gibi söylentiler çıkarılıyor. Bunlar bilinçli ve yıpratma amaçlı. Ben verdiğim sözleri her zaman tutmuşumdur, devam edeceğim ve 2 yıl daha buradayım" dedi.

Yönetim kurulundaki arkadaşları ile birlikte aldıkları kararları aktarmak istediğini söyleyen Başkan Yıldırım, ilk olarak Tesisleşme projelerini anlattı. Fenerbahçe'nin tüm tesislerinin Pendik'te kulübe tahsis edilecek 600 dönümlük araziye taşımayı planladıklarını söyleyen Başkan Yıldırırım, "Tüm tesislerimizi, Pendik'te 600 dönhümlükü bir arazi alarak oraya taşımak istilyoruz. 300 dönümüzü de yeşillik halinhde bırakacağız. Bunun için planlama yaphılıyor. Gerekle mercilerle görüşmeler yapıldı. Bu arazi kulüba tahsis ve satın alma yoluyla yapılacak. Uzun zaman içinde Samandıra ve Dereağzı'nı oraya taşıyacağz. Kapalı salon, açık solan tüm şeyler bu tesisin içinde olacak. Tüm sporcular ve kulüp binası da bu bunun içinde olacak. Arazinin son durumu bu yılın sonuna kadar elimize geçmiş olacak Atkaşehir'deki okulun arazisin de Milli Emlak'tan alacağız. Kayışdağı'ndaki 26 dönümlük arazi önümüzdeki aylarda kulübümüzün olacak.Topuk Yaylası'ndaki 70 küsur dönüm araziyi de alacağız. Gerekli kişilerle görüştük ve bu arazi de kulübümüze kazandırılacak. Bunu da bir kaç içinde gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

"KEL ARAZİSİ İÇİN 30 TRİLYON LİRA HARCAMA YAPTIK"

Kenan Evren Lisesi'nin arazisi ile ilgili olarak kamuoyunda "Fenerbahçe'ye peşkeş çekiliyor" gibi yanlış bir algı yaratıldığını söyleyen Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin bu okulun arazisi için bu okuldan daha büyük 3 okulu yaptığını, son olarak da bir spor salonu inşaatının devam ettiğini söyleyen Aziz Yıldırım, "Tüm taahütterimizi yerine getirdik. KEL arazisinin Fenerbahçe'ye maliyeti 30 trilyondur ve biz bunları ödedik. Burada yapılacak iş merkezi veya otelden dolayı da devlete pay vereceğiz. Yani bu arazi Fenerbahçe'ye peşkeş çekilmemiştir. Fenerbahçe, yapması gerekenden daha fazla şekiltde devlete destek olmuştur" dedi. Başkan Yıldırım, arsanın Fenerbahçe'ye geçmesiyle birlikte buraya bir AVM ve otel yapılması için projeler bulunduğunu, bunlar için ihaleye çıkılacağını, heyetlerin en iyi teklifi değerlendireceğini söyledi. Başkan Yıldırım, Florya'daki arazinin tahsisinin alındığını ve sırf üyelerin kullanabileceği bir tesis için çalışmaların sürdüğünü de belirtti.

BAŞKAN YILDIRIM: "50 YILIN FATURASI BİZE ÇIKARILAMAZ"

Yargıdaki davasının devam ettiğini belirten Başkan Aziz Yıldırım, "Davam devam ediyor. Konuşmamam, konusunda bana telkinler alıyorum. Ben de aynı fikirdeyim ama konuşmamız lazım ve ben de buradan bir şeyler söyleyeceğim. Biz hiçbir zaman diğer kulüplerin işleriyle ilgili konuşmadık. 2006'da Denizli'de şamphiyonluğu kaybettik, sonra öğrendik ki odrada bazı olaylar olmuş. Belgeler ortada ama olay yine kapandı. 209-2010 sezonunda aynı travmayı yaşadık ve çok kısa sürede atlattık. Başka kulüp bu trvamları atlatamazdı. Ama biz fenerbahçeliler her düştüğümüz noktada dimdik ayağa kalktık ve dimdik ayaktayız. Bundan sonraki yıllarda da bunu tüm Fenerbahçeliler olarak devam ettireceğiz. 2009-20120 son maçı Trabzon'la oynadık ve stadımızı kaybettik. Bakan bile çıktı şaibe var dedi. Sonra Bursa şampiyon oldu ve şaibee filan kalmadı. Fenerbahçe'nini her şampiyon olduğu yılda medyada- güya medya da Fenerbahçeli- şike ve teşvcik var dendi. şike ve teşvik olayları incelenecekse, bir temizlik olacaksa 30 yıldan bu yana temizliğe başlanması lazım. 30 yılda benim dönemimde Fenerbahçe'de her hangibir yanlışlık varsa ben çekmeye hazırım. Ama diğer kulüpleri de inceleyelim. 2 aylık düzenle 30 yılın, 50 yılın faturası bize çıkartılamaz. Böyle bir şey kabul edilemez" dedi.

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM'DAN GALATASARAY'A CEVAP

Başkan Aziz Yıldırım genel kuruldaki konuşmasında Galatasaray ile ilgili son günlerde yaşanan polemiklere de cevaplar verdi. Başkan Yıldırım, "Hep birlikte göreceğiz. Hapse girtdik yattık. Galatasaray Kulübü Başkanı 2-3 hafta önce çıktı 'Bizim önümüzü kaseiyorlar' dedi. Federasyon Başkanıyla konuşuyor. Bu devletin savcıları nerede? Nerede savcılar? Bir şey görüyor ki söylüyor. O zaman ben buradan savcıları göreve çağırıyorum. Göreviniz 6222'yi uygulamaksa buyurun yapın. Aykut Hocamız çıktı 'Biz alkışlamayacağız' dedi bir GS'lili yazar da çıktı 'Aykut Kocaman bu sözü için 6222'den yargılamak lazım' diyor. Tiyatro oynuyorlar. Biz gittik oraya yağmurlar yağdı onları hiç söylemediler. Bunları insanların vicdanlarına bırakmak lazım. Zorla insanları ne alkışlatabilirsiniz, ne de sevdirebilirsiniz. Sahada ne olacaksa olur. Galatasaray anenenesidir, kendileri her şeyi yaparlar sonra ellerini uzatma numarası yaparlar. Fenerliler de bildiklerini okurlar. 'Lizbon'a beni davet ederlerse gelirim' filan diyor. Bunlara gerek yok. Gelmek istiyorsaniz ararsınız, bana telefon açarsınız. Ben de 'Buyurun gelin' derim. Bu iş gazetelerden olmaz. Gazetede söylenenler kamuoyunda belli bir düşünce oluşturabilir. Ama bu bizde bir şey oluşturmaz. Çünkü ben ne olduklakrın iyi bilyorum. Sizin yaşadıklarınızdan öğrenmemiz gereken çok şey var diyenler, şimdi başka şeylere söylemeye devam ediyorlar" diye konuştu.

"TÜM KULÜPLER DENETLENSİN"

Sözlerini sürdüren Başkan Yıldırım, "Havuzdan size para kazandırıyoruz. Fenerbahçe havuzdan çıksın bakalım ne oluyor. Fenerbahçe Spor Kulülübü son 10 yılda 376 trilyon lira devlete tüm kurumları olarak vergi vermiştir. Bu sene de 87 milyon devlete vergi vermişiz. Herkesin durumunu açıkça kamuoyuna bildirmesi lazım. Kriterlere kimler uyuyor, kimler uymuyor ben bilmek istiyorum. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak da tüm kulüplerin denetlenmesi gerektiğini buradan bir kez daha istiyorum. 2006'da ağlıyorlardı, paraları yok gibi biz de şımarık zengin aile çocuğu gibi gösterilmeye çalışıldık. Sanki bir tarafta fakir düşmüş bir kulüp imajları. Şimdi biz Fenerbahçe'yi geçeriz diylorlar. Fenerbahçe neler yapmış söylüyor. SPK var. O konulara girmeden söylemek sityorum. Bunların yaptığı işler doğruysa SPK bizlere de aynı yolu göstersin. Bizler de buna yapalım. 350-400 tirilyon oluyormuş. Biz de yapalım. Bedavadan stata sahip oldular ve devletle yaptıkları hiçbir protokole de uymuyorlar. Kiralarını ödemediler. Stata sizin değil, devletin stadı. Ondan sonra Fenerbahçe'yi geçiyoruz diyorlar. Geçersiniz tabii (Gülüşmeler) Onları kutluyorum! Siz Fenerbehçelilere, harcadıkları her şeyden emeklerden verdiklerin paralarından dan dolayı teşekkür ediyorum. İyi ki ben Fenerbahçeliyim" dedi.

"1 MİLYON ÜYE PROJESİYLE BANKADA 2 MİLYAR LİRA PARAMIZ OLUR"

Fenerbahçe'nin bundan sonra daha da büyüyebilmesi için yeni projelere ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Yıldırım, "Büyümek için Fenerbahçe'nin yeni tüzük tadilatı ile üye sayısını artırması lazım. Yeni üye satatüsüyle 1 milyon üye, 5-10 senelik bir prajeyle olacak. Bundan 1.5 ile 2 milar arasında bir gelir elde edilecek. Tüm Anadolu'ya çıkıp ev ev gezeceğiz. Amaç 1 milyon kişiye buna çıkaramak. O zaman en az 1 milyar dolar bankada nakdi olan bir Fenerbahçe ortaya çıkar. 1 milyar dolar, 50-60 milyon faiz demektir. Bunun için bir seçim prosedürü uygulaması üzerinde çalışıyoru. Eski üyelerin de haklarını elinden almadoan degele sistemi gelecek. Sizden de isteğim desteklemeniz. Bu benimle bitecek bir proje değil.Sizin de desteklemeniz gerekli. Siz ne derseniz onu yapacağız" diye konuştu.

"BÖYLE DEVAM EDERSE KUPA MAÇLARINA A2 TAKIMIMIZLA ÇIKARIZ"

Mali Genel Kurulun neden Galatasaray maçı sonrası yapılmadığı yolundaki eleştirileri cevaplandırırken, "Bunu tüzük gereği bu tarihte yapıyoruz" diyen Başkan Aziz Yıldırım, en büyük sorunlardan birinin de amigolar sorunu olduğunu söyledi. Başkan Yıldırım örnekler verirken, "Öyle bir noktaya geldik ki kendisi reis oldu. Anadolu'da gittiğimiz yerlerde taraftarları bizim aleyhimize bağırttılar. Onlar da önemli değil, onları da affederim, Fenerbahçeli oldukları için problem değil. Aslında kendisi Fenerbahçeli değil, Beşiktaşlı" dedi. Hiçbir Fenerbahçeli taraftar grubunun Fenerbahçe için Fenerbahçe ve şike sözlerini bir arada kullanamayacağını söyleyen Aziz Yıldırım, bu taraftar grubunun, Kardemir Karabükspor ile Kadıköy'de yapılan lig mücadelesinde 'Şike' diye bağırdığını hatırlattı. Yıldırım, "Her şeyi unuturum, silerim, bunu silmem. Öleceğimi bilsem, silmem. Öyle bağıramaz Fenerbahçe için. Bağırdığı zaman o Fenerbahçeli değil. Yaptıkları hatayı öğrendiler. Ertesi gün başladılar, biz öyle söylemedik diye. Orada kayıtlar var. Stadın dışından içine birşeyler attılar, dediler ki ne güzel oldu. Bize cezayı çaktılar. Plzen'de kapıları kırmaya çalıştılar. 10 bin Euro, ondan dolayı ceza geldi. Portekiz'de geldiler bilet alamadılar, giremediler. Hepsini önledim. En kötü tarafı, 15 Mart'ta gitti savcılığa benim başıma bir şey gelirse Aziz Yıldırım'dır sebebi diye. Hem korkuyorsun hem de cesaretleniyorsun" dedi.

"EN KÖTÜSÜ BAZI TRİBÜNLERDE UYUŞTURUCU VAR"

Bu konunun incelenmesi gerektiğini kaydeden Yıldırım, "En Kötüsü bazı tribünlerde uyuşturucu var. Ailelere sesleniyorum. Tribünde 15-16 yaşlarında çocuklar var. Ailelere sesleniyorum, çocuklarınıza sahip çıkın" diye uyarıda bulundu. Türkiye Kupası'nda uygulanan prim sistemine eleştirilerde bulunan Aziz Yıldırım, Türkiye Kupası'nda maça çıkan oyunculara ödenen maç başı paralarının kazanılan maçlar nedeniyle federasyondan alınan primden daha fazla olduğuhu belirterek, "Aldığımız primlerle ödediğimiz maç paraları arasındaki fark, 2 milyon Euro. Bu prim sistemi böyle devam ederse, gelecek yıl Türkiye Kupası maçlarına A" Takımımızla çıkacağız" dedi.

"AYKUT KOCAMAN İLE DEVAM EDECEĞİZ"

Konuşmasının son bölümünü Profesyonel Futbol Takımına ayıran Başkan Yıldırım, "Hocamızla birlikte devam edeceğiz. Çalışmaları sürdürüyoruz, Gerekli olan yerlere gerekli oyuncuları alacağız. Dergideki yazımda da söyledim; her sabah kalktığım zaman Fenerbahçeli olduğum için mutluyum. Mutlu da öleceğim. Ama her zaman camia olarak doğruları söyleyeceğiz. Sırf politik olarak bir şeyler söylemek bizlere yakışmıyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar