Spor

Yıldırım Masterleri Kuşadası’nda şampiyonKuşadası’nda yapılan Dünya Barış Kupası Uluslararası Masterler Futbol Turnuvası’nı Yıldırım Masterleri kazandı

4 GALİBİYET ALDILAR:
Kuşadası’nda düzenlenen Uluslararası Masterler Dünya Barış Kupası’na ülkemizden katılan Yıldırım Masterleri, toplamda 4 galibiyet ve 1 beraberlik alarak namağlup şampiyon olduKuşadası’nda yapılan Dünya Barış Kupası Uluslararası Masterler Futbol Turnuvası’nı Yıldırım Masterleri kazandı.

Yıldırım Masterleri ile KKTC Marmara Masterleri’nin katıldığı organizasyona 6-9 Ekim tarihlerinde Türkiye’den 10, yurt dışından 6 olmak üzere 16 takım katıldı.

Yıldırım şampiyon

Dört grupta yapılan maçlar sonucunda grup liderlerinin yarı finale kaldığı turnuvada ülkemizi temsil eden takımlardan Yıldırım Masterleri, grupta Teos Mastleri’ni 4-0, Mersin Masterleri’ni 3-2 yendi ve Romanya Tomisconstante Masterleri ile de 1-1 berabere kaldı.

Bu sonuçların ardından Yıldırım Masterleri grubundan namağlup olarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde ise Nazilli Masterleri ile golsüz berabere kalan Yıldırım Masterleri penaltı atışları sonucunda finale kalmayı başardı.

Finalde Diyarbakır Diski Masterleri’yle zor ve çekişmeli geçen maç sonucunda Yıldırım Masterleri sahadan 2-1 galip ayrılarak Uluslararası Masterler Dünya Barış Kupası’nı şampiyon olarak tamamladı.

Ülkemizi temsil eden diğer takım Marmara Masterleri ise centilmenlik kupasıyla ülkeye döndü.

Başa dön tuşu