Kıbrıs

Yılan hikayesine döndü26 TANIK 100 EMARE: Savcılık, Koop Bank soygunu sanığı Bilay Çetereisi aleyhinde dün mahkemeye 5 tanık daha dinletti. Bugüne kadar dinletilen tanık sayısı 26 olurken, mahkemeye sunulan emare sayısı da 100’e ulaştı. Savcılığın tanık listesinde 70 kişinin daha olduğu öğrenildi
Devrim DEMİR
Kooperatif Merkez Bankası soygunuyla ilgili 7 aydır Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olarak bulunan Bilay Çetereisi, aleyhine getirilen 13 davadan itham edilmesinin ardından Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan yargılanmasına dün 5 tanığın daha dinletilmesiyle devam edildi.
Sanık Bilay Çetereisi, Mahkeme Başkanı Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay huzuruna çıktı. Mahkemede Başsavcılık adına Savcı Aliye Özçınar ve sanığın avukatı Menteş Aziz hazır bulundu.Emareler ve tanıklar dinlenmeye devam ediliyor
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “yangın” ve “soygun” davaları birleştirilerek yargılanmaya başlanan sanık Bilay Çetereisi’nin davasında 26 tanığın ifadesi dinlenirken, mahkemeye sunulan emare sayısı 100 oldu.

Salı günü kaldığı yerden devam edecek
Ağır Ceza Mahkeme Başkanı Ömer Güran, yapılan beyanların ardından duruşmanın yeni tanık ve emarelerin mahkemeye sunulmasını sağlamak için, duruşmayı 24 Şubat saat 11.00’e erteledi.
Mahkeme Başkanı Ömer Güran, ayrıca sanık Bilay Çetereisi’nin davası görüşülünceye kadar hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’nde tutuklu kalmasına emir verdi.

Başa dön tuşu