FutbolSpor

Yeşilova başladı Baf bitirdi


Mustafa BAHADIR

 

Geçen haftanın iki galip takımının  Güzelyurt’taki  randevusunda, Ülkü Yurdu ile MAY  karşı karşıya geldi. Dört golün atıldığı, bir penaltı kararının çıktığı ve tartışmalı pozisyonların yaşandığı maçta her iki ekipte  birer puana razı oldu. MAY  iki farklı üstünlüğü yakaladığı maçta bunu koruyamazken, Ülkü Yurdu  geriye  düşmesine rağmen  oyunu bırakmadı ve bir puanı  kotarmayı bildi.

Oyuna  iyi başlayan  MAY, ilk yirmi dakikada  rakibi karşısında  oldukça etkili görüldü. Çok iyi top çeviren, boş alanları  etkili kullanan  deplasman ekibi adeta sahanın tek hakimiydi. Bunun  neticesinde rakibini  bunaltan MAY arka arkaya  iki gol bularak  bir anda iki farklı  üstünlüğe ulaştı. Mustafa  Salk’ın  iki asist yaptığı gollerde  Vakkas ve Emanuel ‘in imzası vardı. Gelen  gollerden  sonra toparlanan ev sahibi ekip  Kossi’nin düşürülmesi ile penaltı kazandı. Bu pozisyona MAY futbolcuları uzun süre itiraz  ettilerse de karar değişmedi . Atışı kullanan Kossi  farkı bire indiren golü kaydetti. Farkın bire inmesinden sonra karşılıklı ataklardan başka gol çıkmadı.

İkinci yarıya daha atak giren Ülkü Yurdu oldu. Özellikle  Kossi ve Adeola  rakip kaleyi  oldukça zorladı. MAY  ilk yarıya oranla  daha defansif bir oyun ortaya koydu. Daha çok kontra ataklarla etkili olmaya çalışan deplasman ekibi kalesinde oldukça zor anlar yaşadı. Özellikle Azat’ın oyuna girmesi ile sol kanatı etkili kullanan  ev sahibi ekip, yine bu futbolcunun yarattığı pozisyon ile eşitliği sağladı. Soldan rakiplerini şık hareketlerle geçen  Azat, Kossi’ye yaptığı orta ile bu futbolcunun  eşitlik golünü atmasını sağladı. Eşitlik sayısından  sonra maç oldukça tempo kazandı. Normal sürenin son dakikasında Emanuel  topu Erdoğan’a nişanlamasaydı  belki de MAY maçı kazanabilirdi. Sonuçta MAY’ın başladığı maçı BÜY bitirdi ve karşılaşma eşitlikle sona erdi.

Hakem Osman Özpaşa  verdiği ve vermediği  penaltı kararları ile MAY  cephesinin büyük tepkisini çekti. Maçtan sonra MAY başkanı ve taraftarları sahaya girerek  Osman Özpaşa ‘ya yönelik sert davranışlarda bulundularsa  da araya giren güvenlik güçleri  herhangi bir nahoş olayın olmasına izin vermedi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı