KıbrısManşet

Yeşilırmak: Bizi hiçe sayıp bir karar aldılarYenierenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak bölgedeki gelişmeler ile ilgili bilgi verdi.
“Bir süreç ancak bu kadar kötü yönetilebilirdi. Ancak bu kadar berbat edilebilirdi. Çok moralimiz bozuk. Bakanlar Kurulunun almış olduğu kararlarla 15 köyde 7 gün boyunca tam sokağa çıkma yasağı ilan edildi. İnanılmaz bir karar. Bir çuval inciri berbat ettiler. Biz çok güzel çalışmalar yapmıştık.Yürütülen çalışmaların daha etkili yürütülmesi dediler ama daha berbat yönetilmesi için bu kararı aldılar herhalde.  Bir belediye başkanı olarak bize hiç danışmadan hiç bilgi almadan bu kararı aldılar. Trajikomik bir karar. Bu kararı kimler imza atmışsa burada bir ölüm olursa buna imza atanlar sorumludur.

Bugün pozitif vakalar çıktı. Sabahtan beri ararım ne başbakandan ne başka yerden isim öğrenemedim.

Şu anda yaptığımız bütün çalışmalar çöpe gitti maalesef. Bir çuval inciri berbat ettiler. Bugün marketlerde bir patlama oldu. Kargaşa yaşandı. Kim kiminle temas etti. Herkes iç içeydi. Ve bu kargaşada alınan eşyalar, kıyafetler herkesi bulaştırabilir. Herkes bu konuda ciddi önlemler alsın.

Bizim verilen emeklerimize yazık. Lefkoşa’dan bu işler yürümez. Bizden bilgi almalıydınız. Yanlış yapıldı. Şimdi köyde nöbetçi eczane yok, güvenlik yok, su sorunu var. Bunlara kim bakacak. Bizi yok saymışsanız bu işleri düşündünüz mü? Çok üzgünüm”

Başa dön tuşu