Yenilenen Land Cruiser'ın fiyatı belli oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Otomobil

Yenilenen Land Cruiser’ın fiyatı belli oldu

Yenilenen Land Cruiser'ın fiyatı belli oldu

İlk görüşte heyecan yaratan yeni dizaynı ile görkemini sergileyen Yenilenen Land Cruiser V8, yalnızca arazinin değil her yolun ustası olduğunu kanıtlayacak özelliklere sahip. Çoklu arazi Seçimi (MTS) ile 5 ayrı arazi modu bulunan Toyota Land Cruiser V8, Çoklu Arazi Monitörü’nden çevreyi farklı kamera açılarından izlemeye olanak veriyor. Yenilenen Land Cruiser V8, Arazide sürüş hakimiyetine olanak veren Arazi Kullanımı Destek Sistemini (Crawl Control) dünyada ilk defa Off-road dönüş desteği özelliği ile donatarak 3 noktalı dönüşlerin gerektiği dar dönüşlerde sürüş hakimiyetini artırmak için tasarlandı.
Çarpıcı yeni ön panjuru ve tamponuyla birlikte yeni ön sis lambaları, entegre sinyal lambaları ve kameralı yan aynalar, krom yan çıtalar ve etkileyici arka lambalar ve modern 18 inç alüminyum alaşımlı jantlar Yenilenen Land Cruiser V8’in etkileyici görünümünü tamamlayan unsurlar olarak öne çıkıyor. Yenilenen Land Cruiser V8’in kokpitinde bulunan çoklu bilgi ekranı zorlu şartlarda yol almayı sağlamak için tüm verileri sürücüye ulaştırıyor. Çoklu arazi Seçimiyle içinde bulunulan ortama göre en iyi sürüş modunu otomatik olarak belirleyen Land Cruiser V8 arazi şartlarında olduğu kadar kent yollarının da vazgeçilmezi olduğunu kanıtlıyor
İç Mekanda İhtişam
Land Cruiser V8, geniş olduğu kadar ihtişamlı bir iç mekana da sahip. 7 koltuklu oturma düzeni ve geliştirilmiş koltuk katlanma sistemiyle çok yönlü bir kullanım sunuyor. Land Cruiser V8’de kullanılan yüksek kaliteli malzemeler kendini hemen gösteriyor. Oldukça fazla eşya saklama alann bulunduğu aracın her yerinde şık dekorları ve titizlikle düzenlenmiş detayları görmek mümkün. Bölmeli orta konsol, çift kademeli torpido gözü, şişe ve bardak yuvaları, ayrıca kapı cepleri iç mekanda kullanım kolaylığını sağlıyor. 4 Bölge Kontrollü Otomatik Klima, yol bilgisayarı Toyota Touch Pro (Türkçe menü destekli), optitron gösterge paneli, ahşap görünümlü ısıtmalı deri direksiyon simidi, ahşap görünümlü deri vites topuzu, değişken dişli oranlı (VGRS) ve değişken akış kontrollü (VFC) hidrolik direksiyon, elektrikli yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi (hafızalı) ,sabit hız ayarlama sistemi (Cruise Control), deri döşeme, ısıtmalı ve havalandırmalı sürücü ve ön yolcu koltukları , elektrikli sürücü ve ön yolcu koltuğu, hafızalı sürücü koltuğu, ısıtmalı ikinci sıra (sağ ve sol) koltuklar elektrikli, sıkışma korumalı ön ve arka camlar, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, EMV Navigasyon, DVD, JBL, Bluetooth®, 14 hoparlör, AUX / USB girişi, direksiyondan kumandalı müzik sistemi arka görüş kamerası Toyota Land Cruiser V8 kullanıcısına ayrıcalıklı olduğu hissini yaşatıyor.
Yüksek Güvenlik V8’in Karakteri
Dayanıklılık ve sağlamlık gibi kavramlarla özdeşleşmiş olan Land Cruiser V8 akıllı ve yenilikçi güvenlik özellikleriyle de öne çıkıyor. Tekerleklerin kaymasını arazi koşullarına göre uyarlayan yüzey algılayıcılı ABS, ek frenleme basıncı sağlayan BA, patinaj önleyici VSC sistemi Yenilenen Land Cruiser V8’in güvenliğe verdiği önemi ortaya koyuyor. Toyota Land Cruiser V8’in dört tekerlekten çekiş sisteminin kalbinde, yeni geliştirilen “Torsen®” ‘tork algılama’ sınırlı kaydırmalı merkezi diferansiyel bulunuyor. Böylece, güç aktarımı çok daha yumuşak bir şekilde gerçekleştirilirken, ani hızlanma veya yüksek hızlarda daha dengeli bir sürüş elde ediliyor. Yenilenen Toyota Land Cruiser V8’in heybetli gövdesinin savrulma olasılığı önlenmiş oluyor.
Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, ön ve arka yolcular için yan hava yastıkları, ön, arka ve 3. sıra yolcular için perde hava yastıkları , sürücü ve yolcu diz hava yastıkları , aktif elektronik çekiş kontrol sistemi (A-TRC) , eğimde kalkış destek kontrol sistemi (HAC), adapte değişken süspansiyon (AVS) Aktif yükseklik kontrolü (AHC), merkezi diferansiyel kilitli TORSEN® sınırlı kaymalı diferansiyel, aktif ön koltuk başlıkları, çarpma öncesi güvenlik sistemi, Off-road dönüş desteği, lastik açısı ekranı ve çocuk koltuğu sabitleme mekanizması (ISOFIX) Land Cruiser V8’in güvenlik donanımlarını tamamlıyor.
Toyota’nın En Güçlü Motoru
Land Cruiser V8, 6 ileri otomatik şanzıman ve 4,5 litrelik dizel motoru ile 100 Km’de 9,5 litre yakıt tüketimi sunuyor. Toyota ürün gamında en güçlü motorlardan biri olan, asfaltta olduğu kadar arazide de esneklik ve benzersiz bir sürüş performansı sunan 4.5 t. V8 motor, 100 Km’ye 8.9 sn’de ulaşıyor. Land Cruiser V8, otomatik şanzımanı ile sürücüye minimum gayret ile yumuşak ve zahmetsiz bir sürüş sağlarken gelişmiş çift değişken kanatlı turbo kompresörle takviye ediliyor.
Yenilenen Toyota Land Cruiser V8, 164.900 Euro + 9.107 TL fiyatıyla Toyota Plazalarda satışa sunuluyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar