‘Yeni A3 Ailesi’ hedefini belirledi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Otomobil

‘Yeni A3 Ailesi’ hedefini belirledi

‘Yeni A3 Ailesi’ hedefini belirledi

Tüm dünyada orta lüks sınıfın startını A3 modeliyle veren Audi, bu sınıfta artık eskisi gibi rahat olmayacak. BMW 1 Serisi, Mercedes yeni A Serisi, Volvo V40 ise hem krizdeki Avrupa hem de Türkiye’de bu yılın sonundan itibaren A3’le çetin bir mücadelenin içine girecek. Bunun farkında olan Audi ise Türkiye’de satışa sunmaya hazırlandığı yeni A3 Ailesi’ne 2013 yılında yeni bir sedan bir kardeş katarak rekabette dengelerini kendi lehine değiştirmeyi amaçlıyor.
5 bin yeni A3 hedefi
Doğuş Otomotiv-Audi Türkiye Genel Müdürü Gino Bottaro, günümüze kadar sınıfının en çok satan modeli olan A3’ün bir başarı hikayesi olduğunu belirterek, “A3’ün 3’üncü nesli ile bu hikayeye devam ediyoruz. A3’ün yeni kasası o kadar başarılı ki rekabet artsa bile pazar payımızda bir düşüş olacağını kesinlikle düşünmüyoruz” dedi. Bottora şöyle konuştu: “A3 ailesinin satışa sunduğumuz ilk üyesi A3 Coupe olacak. Bunu Şubat ayında ailenin sportif üyesi S3 ve daha sonra 2’inci çeyrekte 5 kapılı model A3 Sportback izleyecek. Son olarak gelecek yılın sonlarına doğru A3 Sedan’ın da katılması ile A3 ailesi 2013’te en büyük kozumuz olacak. 2013 yılında A3 ailesi modellerinden 5 bin adet civarında satışı yapmayı öngörüyoruz. Kısaca, artan rekabete, çok güçlü bir A3 ailesi ile cevap veriyor olacağız.”
Avrupa’da hedef ilk 10
Yeni A3’ün teslimatlarına Autoshow fuarı ile başlayacaklarını hatırlatan Bottaro, tüm dünyadaki yüksek talepten dolayı bu yılki kotalarının 120 adet ile sınırlı olduğunu belirtti. Bottaro şöyle konuştu: “Türkiye, tüm dünya sıralamasında 18’inci sırada yer alıyor. Rakiplere göre sadece A4’ün olduğu D sınıfında dezavantajlıyız. Audi AG’den aldığımız desteklerle rekabete ayak uyduruyoruz. Gelecek senenin sonunda A3 Sedan’ı satışa sunulmasıyla, 2014’e çok güçlü bir şekilde gireceğiz. 2015’te 20 bin adede ulaşacağımızı düşünüyorum. Bu adetle Avrupa’da ilk 10 ülke arasına girmeyi hedefliyoruz.”
En büyük koz 28 bin Euro
A3’ün, üçüncü nesli, Göcek’te yapılan bir etkinlik ile basına tanıtıldı. Türkiye’de Kasım ayında ilk planda 1,4 TFSI ve 1,6 TDI motor seçenekleriyle satışa sunulacak üç kapılı A3 Coupe, mobil bilgi-eğlence ve sürücü destek sistemlerinde pek çok teknolojiyi barındırıyor. Yeni A3 Türkiye’de 28 bin 294 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Audi Türkiye Genel Müdürü Gino Bottaro, yeni A3’ün rakiplerinden hafif yapı teknolojisi, iç tasarım özellikleri ve ileri teknolojileri ile ayrıştığını belirterek şöyle konuştu: “Audi, Ultra hafif yapı teknolojsi, A3’ün ağırlığını düşük tutarak, yüksek verimliliğin ve belirgin ölçüde sportif kişiliğin temelini atıyor. Bu değerle rakipleri arasında öne çıkan A3’ün, önceki modelle karşılaştırıldığında, spesifik motora bağlı olarak boş ağırlığı 80 kilogram daha hafif. A3’ün yeniliği kendini özellikle iç tasarımında belli ediyor. Yeni tasarımlı jet türbini şeklindeki hava kanalları, klima kontrol sistemi için hazırlanan zarif sürücü arayüzü paneli ve özel şekilde gibi biçimlendirilmiş trimler, sıra dışı kusursuzluk ile premium segmentin kalitesini A3’e taşıyor. A3’ün sadece tasarımı değil, donanımı da sınıfının önünde. Kısaca, lüks sınıf otomobillerin özelliklerini kompakt sınıfa taşıyor da diyebiliriz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar