Spor

Yeniceköy Kulübü’ne çağdaş bina


 

Değirmenlik Belediyesi’nin inşasını tamamladığı “Yeniceköy Spor Kulübü Binası, Düğün Salonu ve Çocuk Parkı” 15 Haziran’da hizmete açılıyor.
Değirmenlik Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, bölgedeki sosyal yaşam alanlarını arttırmaya yönelik başlatılan proje kapsamında Yeniceköy Spor Kulübü Binası, Düğün Salonu ve Çocuk Parkı Projesi tamamlandı. Parkın açılışı, 15 Haziran Pazartesi günü saat 11.00’de yapılacak.
Değirmenlik Belediyesi, tesisin; Yeniceköy, Kalavaç ve Çukurova köy halkının ihtiyacı olan ve ortak kullanabilecekleri düğün salonu, fitness alanı ve çocuk oyun parkı içerdiğini belirterek, bu proje ile bölge halkına daha kaliteli bir yaşam sunmayı amaçladıklarını kaydetti.
Değirmenlik Belediye Başkanı Osman Işısal, Yeniceköy Spor Kulübü Binası, Düğün Salonu ve Çocuk Parkı projesi ile bölge insanının sosyal ihtiyaçlarına yönelik faaliyetlerini gerçekleştirebileceklerini belirtirken, bu modern ve çağdaş tesisin bölge halkı için yapıldığını kaydetti.
Projenin bölge halkının sosyal ve kültürel alanlarda gezip, dinleneceği düğün, nişan, festival, konser gibi önemli gün ve gecelerde kullanacağı bir mekân olarak inşa edildiğini belirten Işısal, sosyal tesisin 3 bin 515 metrekare arazi üzerine yapıldığını belirtti.
Tesis içerisinde Spor Kulübü Lokali, Düğün Salonu, Çocuk oyun parkı, fitness aletleri, wc binası (Engelli/Bay/Bayan) ve iklime uygun ağaçlandırma yer alıyor.
Projede, spor ve kültürel aktivitelerin gerçekleştirilebileceği bin 387 metrekare çok amaçlı açık alan, festival, konser ve birçok kültürel faaliyetlerin yapılabileceği 930 metrekare yeşil ve dinlenme alanı, Spor Kulübü Binası içerisinde 186 metrekare kapalı alan, 123 metrekare çok amaçlı iç kullanım alanı ve salon, buna ek olarak büfe, yönetici odası, toplantı odası, wc bay-bayan ve 1 adet duş yer alıyor.
Başa dön tuşu