FutbolSpor

Yenicami resmen sahadaFutbolda geçtiğimiz sezonu Süper Kupa şampiyonluğu ile açan ve Nicosia Group Kıbrıs Kupası’nı kazanarak kapatan Yenicami 2020-2021 sezonu resmi açılışını dün Yusuf Kaptan Sahası’nda yaptığı antrenmanla açtı.
Salih Ertem ÖZDEĞİRMENCİYeni sezon Süper Kupa finalini lig şampiyonu Mağusa Türk Gücü ile oynayacak olan başkent ekibinde ilk çalışmaya izinli olan Hascan Kırmaz katılmadı. Antrenman öncesi Yenicami Akademi oyuncularıyla ilgilenen Özgü Bayraktar, ardından tüm Yenicami Akademi oyuncularıyla hatıra fotoğrafı çekti.  Antrenmana akademi sporcularının yanı sıra ÖZEV öğrencileri de katıldı.

Yeni sezona yönelik açıklama yapan başkan Ali Vehid, öncelikle sakatlıksız ve kazasız bir sezon diledi. Yenicami’nin mücadele ettiği tüm kulvarlarda başa oynadığını, bu yıl da hedeflerin aynı olduğunu ifade eden Vehid, geride kalan sezonda oyuncuların gösterdiği özveriye teşekkür etti ve yeni sezonda takımın aynı ciddiyetle çalışarak sahada mücadele edeceğine inancının tam olduğunu belirtti.

İlk çalışma öncesi takıma hitap eden teknik sorumlu Özgü Bayraktar ise pandemi sürecinden sonra uzayan futbol sezonunun ardından en az süre dinlenen takımlardan olduklarını belirterek, geride kalan sezonun son periyodunda ve yoğun geçecek hazırlık döneminde takımın gösterdiği özveriye teşekkür etti. “Ciddi ve zor bir hazırlık periyodu içerisine gireceğiz” diyen Bayraktar, “Ülkenin bulunduğu zor şartlar içerisinde tamamen odaklanmak istediğimiz geçtiğimiz yıl olduğu gibi futbol olacak. Geçen sezonu iki kupa ile tamamlamıştık. Bu sene almadığımız lig şampiyonluk kupasını da müzemize götürmek istiyoruz” dedi. Yenicami, Süper Kupa karşılaşmasına kadar çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdürecek ve bir yurt içi kampı yapacak.

 

JOHN TAMAM, ALTIN YOK

Yenicami’nin yeni sezondaki tek yabancısı gol kralı John Ebuka olacak. John yeni sezon açılışında sahada yer alırken Mehmet Altın ile anlaşma sağlanamadı. Yıldız futbolcunun talep ettiği ücrette indirime gitmesini isteyen yönetim Mehmet Altın ile hafta sonuna kadar görüşmesini gerçekleştirecek ve şartları zorlayacak.

Siyah-beyazlılar Mehmet Altın’ı kadroda tutmak isterken, oyuncu ile anlaşma sağlanamaması durumunda gelen teklifleri değerlendirmeye başlayacak.

 

 

Başa dön tuşu