Köşe Yazarları

Yenicami istediğini aldı


K-Pet Süper Lig “Şampiyonluk mücadelesinin” 22.haftasını; 49 puanla tamamlayan lider Yenicami ile 43 puanla 2. konumda bitiren Doğan Türk Birliği arasında dün oynanan ve “Zirve” mücadelesi veren takımları önemli ölçüde ilgilendiren karşılaşmadan gol sesi çıkmadı 0-0.

Lider Yenicami’nin;en azından aradaki 6 puanlık farkı devam ettirebilmesi, ikinci Doğan Türk Birliği’nin ise; yerini korumanın yanı sıra, zirve yarışında “Ben de varım” diyebilmesi için “Mutlak kazanmak” zorunda oldukları karşılaşma, beklendiği gibi “Tempolu” ve “Kontrollü”, ancak beklenmeyen derecede “Sert” ve “Atmosferi yüksek” bir ortamda  başladı ve bitti.

Rahemm ve Ahmet Coşkun ile Yenicami’nin orta saha organizatörleri özellikle Ünal ve Behiç’i, Hasan Kanlı ile de golcü John Ebuka’yı pazifize etmeye çalışan Doğan Türk Birliği, ilerleyen dakikalarda oyunu Yenicami yarı alanına yıktı. Beraberliği avantaj olarak kabullenen Yenicami’nin skoru korumak içgüdüsü ile orta alanı kalabalık tutup oyunu kendi alanında kabul etmesinin yanı sıra risk almaması, futbol adına olumlu bir aksiyonun gündeme gelmediği ilk devrenin “Mücadele ve Heyecan” katsayısı yüksek bir orta oyununa dönüşmesine neden oldu. Nitekim, John Okoli’nin kaleci Ozan’ın üzerinden aşırttığı topun üst ağlarda kalması, ilk devre adına kayda değer tek önemli pozisyondu.

Her iki takımın da birbirlerine üstünlük sağlayamadığı karşılaşmanın ilk devresinde taraflar önemli gollük pozisyon yakalayamayınca golsüz beraberlik kaçınılmaz oldu. 0-0

Doğan Türk Birliği ikinci devreye önde basarak başladı ve organize olmasa da, orta alandan Ahmet Coşkun, kanatlardan da Aydın ve Pamboe’nin desteğinde, Selim ve Okafor’a pozisyon üretmeye çalıştı. Bu arada duran top organizasyonlarında, hava hakimiyeti yüksek Okafor, Ahmet Sönmez ve Hasan Kanlı ile de, rakip ceza alanı içerisinde tehlike yaratmaya uğraştı. Nitekim 48.dakikada, Aydın’ın yaptığı ortayı değerlendiren Okafor’un vuruşunu kaleci Ercan ayaklarıyla önledi. Pamboe’nin kaleci Ercan’ın üzerinden aşırttığı top ise üst direkten geri döndü.

Buna mukabil oyunu kendi alanında kabullenen ve özellikle John Ebuka ve John Okoli’nin gayretleriyle rakip yarı alanda tehlikeli olmaya çalışan Yenicami’nin giderek oyundan düşmesi ve bu arada Tansel’in kırmızı kartla oyundan atılması, Doğan Türk Birliği’nin, Yenicami ceza alanında daha fazla pozisyon bulmasına neden oldu. Ancak, her iki takımın da orta alanı gereken düzeyde kontrolü altına alamaması, bloklar arasında derin boşlukların doğmasına neden oldu ve karşılaşma takım oyunundan ziyade, tempolu, sert ikili mücadelelere sahne olan, atmosferi yüksek, zevkli ve neticede Yenicami’nin istediğini aldığı bir müsabakaya dönüştü. 0-0

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı