Yeniboğaziçi’nin aklı bu pozisyonda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Nisan 17, 2024
Spor

Yeniboğaziçi’nin aklı bu pozisyonda

Yeniboğaziçi’nin aklı bu pozisyonda

 Kulüp başkanı İshak Ertem, pozisyonun gol olduğuna inandıklarını söyleyerek yan hakemin yerinin doğru olmadığını ve Havadis Gazetesi foto muhabiri tarafından çekilen görüntülerde topun çizgiyi geçtiğini belirtti

Hafta sonu oynanan Yeniboğaziçi-Yalova karşılaşmasında yaşanan ve gol olup olmadığı tartışılan pozisyon Yeniboğaziçi camiasında ciddi huzursuzluk yarattı.
Havadis Gazetesi Spor Yazarı Cemil Garip’in objektifine yansıyan pozisyon, “Acaba gol mü?” sorusunu akla getirdi.
Maçın 21’inci dakikasında yaşanan pozisyonda, Türker’in kaleye gönderdiği topu, Yalova kalecisi Mustafa son anda çeldi.
Maçın orta hakemi Mehmet Malek, “gol” kararı vererek orta sahaya doğru yönelirken, yan hakem Hüda Özenen orta sahaya koşmadı.
Pozisyonun ardından kısa süre yan hakemin yanına giden Mehmet Malek, ardından gol kararını iptal etti.
Havadis’e konuşan Yeniboğaziçi Kulüp Başkanı İshak Ertem, pozisyonun gol olduğuna inandıklarını belirtti.
Maçtan üç puanla ayrılmaları halinde, Süper Lig’e şampiyon olarak çıkmalarının neredeyse kesinlik kazanacağını ifade eden Ertem, “Aklımız halen o pozisyonda. Gol olduğunu düşünüyoruz. Yan hakemin pozisyondaki yeri de bize göre doğru değil. Havadis Gazetesi foto muhabiri tarafından çekilen görüntülerde de bu net. Umarım, bu noktada hakemlerimiz, bir yıllık emeğimizi heba etmemiştir” dedi.
Ertem şöyle devam etti:
“Yeniboğaziçi olarak ligi uzun süredir lider olarak devam ettiriyoruz. Bu noktadan sonra, şampiyonluğu bırakmak istemiyoruz.
Pozisyon gol ya da değil, biz önümüze bakacağız. Camia olarak yerimizin Telsim Süper Lig olduğunu biliyoruz. Yeniboğaziçi halkı da bizden bir üst lige çıkmamızı bekliyor.
Güzelyurt’taki Binatlı maçında mutlaka galibiyet almak istiyoruz. Hafta arasını çok iyi değerlendireceğiz ve Binatlı maçında galibiyet için sahaya çıkacağız.”


“Boşuna sevindiler”

Bu arada, Yeniboğaziçi-Yalova maçının ardından sahaya gelen yanlış bir ihbar, bir anda ev sahibi takımın taraftarlarının saha içine akın etmesine neden oldu.
Düzkaya’nın mağlup olduğu haberi ile birlikte, başlayan sevinç gösterileri, akıllara, üç yıl önce, Bursa-Beşiktaş maçının sonucunu beklemeden sevinç yaşayan Fenerbahçe tartarlarını getirdi.


BOŞUNA SEVİNDİLER… Yeniboğaziçi seyircisi, Düzkaya’nın mağlup olduğu yönünde yanlış bir ihbar alınca, saha bir anda sevinç gösterilerine sahne oldu

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar