Oyun

Yeni Nintendo ısı sensörü ile geliyorNintendo’nun patentini almak için başvurduğu kumandada konvansiyonel tuşlar ve hareket sensörünün dışında ısı sensörü de bulunacağı iddia ediliyor.
[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]N[/dropcap]intendo’nun NX kod adı ile piyasaya çıkacak olan yeni oyun konsolu için yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Twitter üzerinden yapılan açıklamalara göre NX 2016 yılını atlayacak ve 2017 yılının Mart ayında tüm dünyada piyasaya sürülecek.Bu haberin ardından şirketin yeni konsolu için yaptığı petent başvurusu sayesinde yeni cihazın ne gibi özelliklere sahip olacağı da netlik kazanmaya başladı.
nintendo ısı sensörü

Sızan görüntülerde cihazın hareket sensörleri bulunan yeni bir kumandaya sahip olacağı görülüyor.
yeni nintendo ısı sensörü
Gelen iddialara göre, söz konusu kumandanın tek özelliği bununla sınırlı değil. Şirketin patentini almak için başvurduğu kumandada konvansiyonel tuşlar ve hareket sensörünün dışında ısı sensörünün de bulunacağı iddia ediliyor.
Twitter üzerinden yapılan açıklamalarda Nintendo’nun E3 2016’da yeni oyunları olan Zelda’ya odaklandıkları, oyunun hem Wii U hem de Nintendo NX platformları için 2017 yılının Mart ayında piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

Başa dön tuşu