Köşe YazarlarıSpor

Yeni bir sorumluluk


Ahmet ÖZSOY

 

Havadis’in 14 Şubat 2009’daki kuruluşundan öncesine uzanır bu aile ile birlikteliğim. Henüz masa ve sandalyeleri, hatta kapıları da yoktu Havadis binasının içerisine adım attığımızda.

14 Şubat tarihinde Havadis’in 11’inci kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanırken yeni bir görev, yeni bir sorumlulukla yola devam ediyoruz.

Spor ve Magazin Müdürü Mustafa Özsoy’un görevden ayrılmasından sonra, Havadis Spor Müdürlüğü görevini bana layik gören Genel Müdür ve Genel Yayın Yönetmenimiz Başaran Düzgün’e bu satırlardan da teşekkür ederken, üstlendiğim sorumluluğun sadece bir gazetenin Spor Müdürü olma sorumluluğu değildir ve ben bunun bilinciyle çalışıyorum.

Mustafa Özsoy’dan sonra bu görevi yapmak pek kolay bir sorumluluk değildir.

Mustafa Özsoy ile 1999 yılında kesişti iş yollarımız. Aile bağımız ve akrabalığımız dışında, 1999’dan günümüze, bir abi, bir kardeş, bir baba gibi olduk her zaman. Dile kolay tam 20 sene birlikte çalıştık hemen her gün telefonda konuştuk, hemen her gün birbirimize işimiz düştü. En çok tartışan ikili, birbirine en çok zıt fikirler sunan ikili olduk bu süreçte hep, ama hiçbir zaman saygıda kusurumuz olmadı birbirimize ve bundan sonra da olmayacak.

Şüphesiz bugün buralara gelmişsem üzerimde emeği büyüktür. Tıpkı meslekteki birçok insan gibi. Bu vesile ile de kendisine verdiği kararın hayırlı olmasını dileyerek yolu açık olmasını temenni ederim.

Havadis Gazetesi Spor Müdürü olarak bundan sonraki görevim, gazetemizi devraldığımız noktadan daha yukarılara taşımak ve her zaman üzerine koyarak ilerlemekten geçecek. Bunun için de bir ekip olması gerek tabi. Ve biz Havadis Spor Servisi ekibi olarak yılmadan çalışacak, birbirine kenetlenecek, “birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için” sloganını benimseyerek, tıpkı bir takım gibi hareket edeceğiz.

Sadece futbolun yazılmadığı, takip edilmediği, tüm spor branşlarının takip edildiği, manşette yer alabileceği ve sporcu odaklı bir yayın politikası ile, ama elbette dünyada bir endüstri haline gelen futbola da yakışan değeri vererek yolumuza devam edeceğiz.
Başa dön tuşu