EğitimSürmanşet

Yedidalga’da Dünya Çocuk Günü kutlandı1 Haziran Dünya Çocuk günü Yedidalga İlkokulu’nda kutlandı.

Yedidalga İlkokulu Müdür, Öğretmen ve Öğrencilerinin hazırladığı 1 Haziran Dünya Çocuk günü etkinliği şenlik havasında geçti.
Okul avlusunda, okulun Müdür, Öğretmenleri, Öğrencileri, çalışanları, Lefke Avrupa Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğrencilerin ve velilerin katkıları ile gerçekleşen günde, Öğrencilerin, Öğretmenleri eşliğinde yaptıkları birbirinden güzel eserlerde sergilendi.Yedidalga İlkokulu

Okul avlusunda, saat 09.00’da başlayan etkinlik saat 13.00’e kadar sürdü. Okul aile birliği okul avlusunda yiyecek içecek standı kurarak satış yaptı. Öğrenciler, Öğretmenleri eşliğinde velileri ile birlikte kurulan stantlarda çeşitli el emeği eserleri canlı olarak yaptılar. Stantlarda yapılan el emeği eserlerden sonra, okul öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel eserlerin sergisini Okul Müdürü Cemal Çamlıca ve Okul aile birliği Damla Faruk Büyükkara tarafından kurdele kesilerek açılışı yapıldı. Etkinliğe katılanlar öğrencilerin sergisini gezdiler. Görüştüğümüz bazı veli ve aileler öğrencilerin yaptığı eserlerden dolayı büyük gurur duyduklarını söyleyerek mutluluklarını dile getirdiler.

Yedidalga İlkokulu

Daha sonra tüm Öğrenci, Öğretmen ve veliler okul bahçesinde toplandılar. Her sınıf ayrı ayrı müzik eşliğinde Çocuk oyunları, Yumurta taşıma, Top saklama, Sek sek oynama, Dans oyunları ve bunun gibi oyunlar oynadılar.  Oyunlardan sonra, Okul Müdürü, Öğretmenler, Okul çalışanları, Öğretmenler, veliler ve aileler hep birlikte çeşitli oyunları birlikte oynadılar. Etkinliğe katılanların gözelerinden mutlulukları okunurken, Öğrenciler de yaptıkları bir birinden güzel eserlerim beğenilmesinden dolayı gurur ve mutluluk yaşadılar.

Haber:Gürsel KARAGÖZLÜ

 

Başa dön tuşu