Spor

YDÜ, Türkiye 2. Ligi’nde


YDÜ 2. LİG’DE MÜCADELE EDECEK: KKTC Basketbol Federasyonu’nun girişimleri ile Türkiye Kadınlar 2. Ligi’nin kapısı açıldı, Yakın Doğu Üniversitesi yeni sezonda ligde mücadeleye hazırlanıyor

KURALAR EYLÜLDE ÇEKİLECEK: Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi kuraları eylül ayının ilk haftası çekilecek. Ligde geçen sezon üç grupta 33 takım yer alıyorduTonguç KOTAK

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, 2013-2014 sezonunda Türkiye Kadınlar İkinci Ligi’nde mücadele edecek.
Kadın basketbolunda yaşanan çıkmaz neticesinde kapanan KKTC Kadınlar Ligi’nin lokomotif ekibi, bir yıllık suskunluğunun ardından şansını Türkiye İkinci Ligi’nde arayacak.

Federasyona “evet” cevabı geldi

KKTC Basketbol Federasyonu, Türkiye Basketbol Federasyonu ile yapılan görüşmeler neticesinde ülkemizden bir takımın Türkiye Kadınlar 2. Ligi’nde yer alması için onay aldı.
Federasyon, Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan aldığı onay doğrultusunda 2. Lig’de yer almak isteyen takım için arayışlara girerken Yakın Doğu Üniversitesi, ligde yer alma yönündeki istediğini federasyona bildirdi.

Katılım bedeli 7 bin 500 TL

Yeni sezonda Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek Yakın Doğu Üniversitesi Lig için çalışmalara başlarken, lige katılım bedeli 7 bin 500 TL ve lisans paraları için de arayışa girdi.
Bu arada, YDÜ, deplasmanlı ligde evci maçlarını Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda oynayacak.

Tek yabancı oynayabilir

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nin KKTC temsilcisi Yakın Doğu Üniversitesi statü gereği takımda tek yabancı oynatabilecek.
Takımda geçtiğimiz yıl transfer edilen Arnavut Milli Takımı oyuncu Fabiola Parmetti tek yabancı oyuncu durumunda. 
Öte yandan, YDÜ yönetimi takıma bir takviye için de Türkiye’de uzun oyuncu arayışına girdi.
Antrenör Fatoş Anıl Öder ve Basketbol Şube Sorumlusu Bilgin Güldoğuş’un başında olduğu YDÜ Kadın Takımı’nda Huriye Güriz, Havva Arabacıoğlu, Damla Bağan, Fabiola Parmetti, Meliz Özkıraç, Özen Güneralp, Ceren Nasıroğlu, Huriye Cambazoğlu, Damla Öneri, Cemile Aktanlı, Zümre Suiçmez ve Nezaket Hacıömer yer alıyor.

YDÜ, TÜRKİYE KADINLAR 2. LİGİ’NDE: Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek olan Yakın Doğu Üniversitesi TakımıBaşa dön tuşu