Spor

YDÜ sıkı çalışıyor


DURUR: DAHA DA GÜÇLENEREK DÖNECEĞİZ: Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Alper Durur, “Yeni transferlerimiz ve mevcut oyuncularımızın uyumu için yaptığımız antrenmanların yanı sıra güçlendirmeye yönelik antrenmanlar da yapacağız. Buradaki kampımız boyunca takımımız daha da güçlenecektir” dedi

2015-2016 sezonunda Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele edecek olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Sırbistan kampını sürdürüyor.
Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı önceki gün gittikleri Sırbistan’da çalışmalara başladı. Bordo mavililer, Sırbistan’da günde çift idman ile yeni sezona hazırlanıyor.
Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Alper Durur, kampın kendileri için çok yararlı geçeceğini belirtti.
Durur, “Takımımız Süper Lig ve Türkiye Kupası müsabakalarına büyük bir ciddiyet ve özveri ile hazırlanıyor. Yeni transferlerimiz ve mevcut oyuncularımızın uyumu için yaptığımız antrenmanların yanı sıra güçlendirmeye yönelik antrenmanlar da yapacağız. Buradaki kampımız boyunca hem takımın hem de her bir oyuncumuzun daha da güçleneceğini ve gelişeceğini söyleyebilirim. Takım oyunu algısını oluşturarak; hem oyun stratejileri geliştireceğiz hem de bir vücudun organları gibi olmayı öğreneceğiz. Bireysel olarak ise her bir oyuncumuzun testleri sonucu hazırlanan kişisel programlar ile kendilerini geliştirmelerini ve güçlendirmelerini sağlayacağız. Bu sezon biz, Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde iddialı takımlardan biri olmak için yola çıktık; bunun için sezon öncesi kamp çok önemli. Bizde Sırbistan kampını en iyi şekilde değerlendirip yurda döneceğiz”  dedi.

Kaptan da umutlu
Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Kaptanı Aslı Sevinç, Sırbistan kampının takıma çok yarayacağını belirtti. Başarılı oyuncu “Kamp için Sırbistan’ın seçilmesi bize çok iyi gelecek. Takım olarak hem kendimizle yarışacağımız idmanlara çıkacağız hem de bu güzel doğanın keyfini çıkaracağız. Takım arkadaşlarım ve kendi adıma konuşmam gerekirse koçumuz Alper Durur ile birlikte oyun kurguları geliştirirken, yaptığımız kondisyon antrenmanları ile de oyuncu olarak kendi gücümüzü artıracağız” ifadelerini kullandı.
“Kamp yaptığımız Zlatibor kentinde yeşilin doğanın tadını çıkaracağız, hem de çok ciddi ve zorlu idman programlarıyla fiziken ve mental açıdan sezona en şekilde hazırlanacağız” diyen başarılı oyuncu, yeni sezonda iddialı olduklarını ve bunun için büyük çaba sarfedeceklerini belirtti.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı