EdebiyatSanat

Yazar Sonay Yakup Yakupsoy Khora’da imza etkinliği düzenliyor

İngiltere’de yaşamını sürdüren ve Nisan ayı içerisinde yeni çocuk kitabının tanıtımları için Kıbrıs’ta bulunan Sonay Yakup Yakupsoy, 14 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’te okurlarıyla buluşuyor.

Ledra Palace ışıkları karşısındaki Khora Kitap Cafe’de gerçekleşecek olan söyleşide yazarın Khora Yayınlarından çıkan son kitabı “Sultan ve Uzun Ayak”, minik okurlara tanıtılacak. Çocuklar, kitabın hazırlanma hikayesini ve içeriğini ayrıca leyleklerin göç yolculukları ve Afrika Gri Papağanı hakkında bilgileri yazardan dinleyecekler. Etkinlikte, çocuklar da yazara soru ve yorumlarını iletebilecek ve kitaplarını alarak imzalatabilecekler.

Yazarın imza etkinliği ve kitap söyleşisi geçtiğimiz günlerde çeşitli okullarda ve Mağusa Khora’da gerçekleşmişti.

“Sultan ve Uzun Ayak”, kafeste yaşamakta olan bir papağanın leyleklerle birlikte Afrika’ya göç etmesini ve özgürlüğüne kavuşmasını anlatıyor. Yolculuk esnasında yaşadıkları maceralar, onlara, dostluğu, dayanışmayı, zorluklarla baş etmeyi ve özgürlük için bedel ödemeyi öğretiyor. Kitap, hem Türkçe hem de İngilizce olması sebebiyle, ana sınıftan ortaokula kadar geniş bir yaş grubuna hitap ediyor.

Yakupsoy’un “kelebeklerin Dansı”ndan sonra ikinci çocuk kitabı olan eser, 36 sayfa, renkli ve Türkçe-İngilizce olarak hazırlandı. Kitabın, hikayeye ve karakterlere özgü resimlerini Şeniz Ercüment çizdi.

14 Nisan Cumartesi saat 14.00’te başlayacak olan etkinliğe tüm çocuklar ve çocuk edebiyatı severler davetlidir.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı