Bilim ve TeknolojiOyun

Yaza damgasını vuran 7 oyun


Yaz aylarının gelmesi, bir çok öğrencinin tatile girmesi ve günlerin uzaması ile oyun severler yeni oyun arayışına girdi. Bu dönemde ilginizi çekebilecek 7 oyunu sizler için derledik.

 

The Witcher 3: Wild Hunt“The Witcher 3: Wild Hunt”, aksiyon, macera, romantizm strateji gibi her şeyi içinde barındıran bir oyun. Oyunda kalabalık şehirler, ormanlar, köyler ve bir sürü çeşitli mekan mavcut. Genel olarak oyunculara Orta Çağ Avrupa’sında yaşadıklarını hissettiriyor.

Oyun bilgisayar, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında bulunuyor.

 

Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey tam bir eğlence oyunu. Eğer siz de iyi bir eğlence istiyorsanız gelmiş geçmiş en tanınan çizgi karakterin oyunu sizlerle. Uzun yaz ayları için güzel bir macera oyunu.

Super Mario Odyssey oyununa, Nintendo Switch platformundan ulaşabilirsiniz.

 

BioShock: The Collection

BioShock: The Collection tam bir set oyun. Bu koleksiyon içinde “BioShock” 2007’de çıkan klasik oyunu, BioShock 2 ve BioShock Infinite oyununu içerir. Rapture karakteri ilk iki oyunda sualtı şehrinden kurtulmaya çalışacak ve son oyununda ise hava şehri Kolombiya’dan geçerek kurtulmaya çalışacaksınız. Başarılı görsel içerikleri ile takipçilerinin beğenisini kazanan seri yaz ayları için ideal.

 

Dark Souls: Remastered

Takipçileri tarafından dünyanın en zor oyunu olarak tanımlanıyor fakat dikkatli olduğunuz takdirde ölmeden kazanabileceğiniz bir oyun.

Oyunda genellikle kendi hatanız yüzünden ölüyorsunuz, bir grup düşmana saldırmanız ya da bir tuzağı fark etmemeniz gibi. Kısacası oyunda yaptığınız hatalardan ders alarak ilerliyorsunuz.

Oyun PlayStation 4, Xbox One platformlarında mevcut, ayrıca Nintendo Switch’te de oynanabiliyor.

 

The Witness

Oyun, üzerinde saatler harcayacağınız birçok farklı türde puzzle içeriyor.

Her puzzle bir öncekinden tamamen farklı ve hepsinin bir birinden farklı zekice çözümleri bulunuyor. Bir puzzle’ı çözerken en ideal yolu bulmanız gerekiyor.

 

Dragon Age: Inquisition

Oyunda kendi karakterinizi oluşturup, kendi ekibinizi kurarak elinizdeki çeşitli büyü ve silahlar ile savaşa girebilirsiniz. Hatta bazı karakterler arasında romantizm yaratarak birbirine aşık edebilirsiniz.

 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 20 yıllık bir efsanenin oyunu. Özellikle eski nesillerin en büyük oyunlarından biri olduğu belirtiliyor. Oyunun Mart 2017’de çıkan ilk sürümü “Breath of the Wild”‘dan sonra oyunun bu sürümü birçok oyuncu tarafından heyecanla beklenmeye başlamıştı. Bu beklentileri başarıyla karşıladığı söylenebilir.Başa dön tuşu