Yaz Gelmeden Yangınlar Başladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

Yaz Gelmeden Yangınlar Başladı

Yaz Gelmeden Yangınlar Başladı

Yaz aylarının boğucu ve tehlikeli sıcakları gelmeden yangınlar başladı. Akdoğan, Taşpınar ve Kumyalı’da çıkan 3 ayrı yangında 15 dönüm arpa ve 22 adet nar ağacı yandı. Yangınlar itfaiyenin etkin müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü.
Polis Genel Müdürlüğü, yangınlarla ilgili şu bilgiyi verdi:

“26.04.2013 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, Akdoğan’da çöplük içerisinde, tespit edilemeyen bir nedenden dolayı bir yangın meydana gelmiştir. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu çöplüğün yan tarafında bulunan araziye içerisindeki yaklaşık 100 dönüm kuru ot yanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.
26.04.2013 tarihinde, saat 17.00 sıralarında, 


Bostancı-Taşpınar anayolu üzerinde iki şahsa ait tarlalarda, tespit edilemeyen bir sebepten dolayı bir yangın meydana gelmiştir. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu 15 dönüm arpa, 6 metre uzunluğunda 3 adet damlama borusu tamamen ve 22 adet nar ağacı kısmen yanarak zarar meydana gelmiştir. Soruşturma devam etmektedir.
26.04.2013 tarihinde, saat 16.00 sıralarında, Kumyalı-Pamuklu köyleri arasında, tespit edilemeyen bir nedenden dolayı yangın çıkmıştır. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu 3 dönümlük arazi içerisinde bulunan maki bitki örtüsü tamamen yanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.”

Alayköy’de dönümlerce arazi yandı
Dün öğle saatlerinde meydana gelen yangın sonucu, dönümlerce ekili arazi kül oldu.
Çöplük bölgesinden çıktığı öne sürülen yangın, kısa sürede genişleyerek itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı, itfaiyenin yanı sıra bölge halkı ve Alayköy Belediyesi yangına müdahale etti.
Yangın, uzun süren uğraşlar sonucunda kontrol altına alındı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar