“Kızım gibi sevdim” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Kıbrıs

“Kızım gibi sevdim”

“Kızım gibi sevdim”

Duygu ALAN
Değirmenlik’te ikamet eden 64 yaşındaki Musa Yılmaz isimli kişi, Lefkoşa’da önceki gün daha önceden tanımış olduğu 11 yaşındaki bir kız çocuğunu, Surlariçi’nde harabe bir eve götürerek taciz ettiği iddiası ile gözaltına alındı.
Taciz edildiği öne sürülen 11 yaşındaki kız çocuğu, polise verdiği ifadede, zanlının 3 gün önce kendisini parka götürdüğünü söyledi.
İddiaya göre, zanlı bir dönem Lefkoşa Terminali’nde şoförlük yapıyordu. Kız çocuğu ise sürekli olarak Lefkoşa Terminali içerisinde faaliyet gösteren bir büfeden alışveriş yapıyordu.
Zanlı Musa Yılmaz, taciz ettiği iddia edilen kız çocuğu ile de bu vesile ile tanıştı.
Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, Sosyal Hizmetler Dairesi ile de bağlantıya geçti.

Hakkındaki iddiaları yalanladı
Lefkoşa’da önceden tanıdığı 11 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile tutuklanan zanlı 64 yaşındaki Musa Yılmaz, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Musa Yılmaz, hakkındaki “taciz” iddiasını yalanladı. Zanlı, “Benim 6 tane oğlum var. Kızım olmadığı için, onu kızım gibi sevdim. Kızı, daha önceden çalıştığım bölgedeki büfeden tanıyorum. Onu Surlariçi’nde veya herhangi bir bölgede bir yere götürüp taciz ettiğim doğru değil. Allah biliyor” dedi.
Mahkeme, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar