Türkiye

Yavru köpek vahşetinde bir kişi gözaltına alındı

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavi altına alındıktan sonra ölen yavru köpeğe ilişkin Sapanca Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında bir kepçe operatörü gözaltına alındı.

Olayla ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun’dan açıklama geldi. Dursun açıklamasında “Olayın meydana geldiği yerde çalışma  yürüten kepçe operatörü İ.M. olayın şüphelisi olarak gözaltına alınmış olup,  soruşturmamız bütün yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya’nın  Sapanca ilçesinde ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve tedavi  altına alındıktan sonra ölen yavru köpeğe ilişkin, olayın meydana geldiği yerde  çalışma yürüten kepçe operatörü İ.M’nin olayın şüphelisi olarak gözaltına  alındığını bildirdi. 

Dursun, yazılı açıklamasında, ulusal ve yerel basın yayın  organlarında, Sapanca’da ormanlık alanda patileri kesilmiş halde bulunan ve  tedavi altına alındıktan sonra öldüğü belirtilen yavru köpeğe dair yer alan  haberlere ilişkin olarak kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı doğduğunu belirtti.

Olaya ilişkin 13 Haziran Çarşamba günü saat 22.15 sıralarında Sapanca  İlçe Jandarma Komutanlığına müracaatta bulunulması üzerine jandarma ekiplerince,  vakit geçirilmeden olay yerinde inceleme yapıldığını bildiren Dursun, şunları  kaydetti:

“Yapılan araştırmada,  E.Y. isimli şahıs tarafından aynı gün köpek  yavrusunun bulunduğu yol ile kenarındaki çalılık ve otluk bölgenin temizlenmesi  için belediyeden iş makinası talebinde bulunulduğu ve bölgede saat 15.00 ile  16.00 arasında ilçe belediyesine ait 2 adet iş makinesinin çalışma yaptığı,  kolluk görevlileri tarafından yavru köpeği muayene eden veteriner hekimle yapılan  görüşmede, köpeğin arka ayakları ile kuyruğunun ezilmeden mütevellit, ön iki  ayağının ise aynı hizadan sert bir müdahaleye maruz kalınması sonucu kopmuş  olduğu bilgisinin alındığı, ilgili kolluk tarafından olayın muhtemelen bölgede  çalışma yapan iş makinesinin otları temizlediği esnada meydana gelmiş olabileceği  değerlendirilmiş olmakla.

Bu aşamada, Başsavcılığımızca verilen talimat doğrultusunda Sapanca  Savcılığınca olaya ilişkin soruşturma başlatılarak, olayın meydana geldiği yerde  çalışma yürüten kepçe operatörü  İ.M. olayın şüphelisi olarak gözaltına alınmış  olup, soruşturmamız bütün yönleriyle ve titizlikle devam etmektedir.”

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı