Spor

Yatırım yapılmazsa bu takım küme düşer


“İMKANLAR YETERSİZ”:

Orçun Kamalı, “Görünen şudur ki sağlanan imkan ve kaynaklar ile bu takımın Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin seviyesini yakalaması imkan dâhilinde değil. Yatırım yapılmazsa bu takım küme düşer” dedi

“HEMEN DESTEK ŞART”:
Kamalı: İlk devrenin sonuna kadar var olan sporcularla en iyiyi yapabilmek için tüm şartların gözden geçirilmesi gerekiyor. Devre arasında ise ligde mücadele edecek bir takım yaratabilmek için gerekli kaynak ve şartlar sağlanmalıdır

Tonguç KOTAK

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Garanti Bankası Süper Ligi’nin tek düşmeyen takımı durumundaki Kuzey Kıbrıs Turkcell bu yıl zor günler geçiriyor.
5 hafta sonunda ligde henüz galibiyeti olmayan ve son sırada bulunan Kuzey Kıbrıs Turkcell’de antrenör Orçun Kamalı hem takımı toparlama hem de ilgililerin dikkatini çekmek amacıyla Havadis’e önemli açıklamalarda bulundu.

“Destek olmazsa düşeriz”
Kuzey Kıbrıs Turkcell Antrenörü Orçun Kamalı, Havadis’e yaptığı açıklamada 1998 yılından bu yana mücadele ettikleri ligde tek düşmeyen takımın kendileri olduğunu ancak bu yıl zor günler geçirdiklerini belirtti.
Kamalı, “Görünen şudur ki sağlanan imkan ve kaynaklarla bu takımın Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nin seviyesini yakalaması imkan dâhilinde değildir.
Ülkemize Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımları getiren bu takımın gelecek sezon Avrupa Kupalarına gidemeyeceği ve düşülecek ligin masraflarının daha yüksel olması ile sıkıntılı bölgelerdeki takımlarla karşılaşacak olması ve buralara gidilmesinde zorluklar yaşanacak. Kıbrıs’ın tümünde tek takım olan ve ilklere imza atan KKTCELL’e herkesin sahip çıkması için çağrı yapıyorum” dedi.

“İki çıkış yolu var”
Yapılması gerekenleri iki başlıkta toplayan Kuzey Kıbrıs Turkcell Antrenörü Orçun Kamalı bunların yapılmaması halinde bir maceranın sonuna gelineceğini belirtti.
Kamalı şöyle konuştu:
İlk devre sonuna kadar var olan sporcularla en iyiyi yapabilmek için mücadele etmeliyiz. Ayrıca tüm şartları gözden geçirerek kazanabileceğimiz maçları kazanmalıyız.
İkincisi de devre arasında ligde mücadele edecek bir takım yaratabilmek için gerekli kaynak ve şartlar sağlanmalıdır. Bu nedenle tüm birimleri uyarıyorum. Bu takıma destek olması gereken tüm birimler gerekeni yapmazsa bunun altında kalacaklardır” açıklamasında bulundu.

Konuk Balıkesir
Kuzey Kıbrıs Turkcell ligin 6. haftasında 26 Aralık Cumartesi günü Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda saat 11.30’da Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak ve maç BRT 2’den naklen yayınlanacak.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı