Diğer SporlarSpor

Yamaç paraşütünde çifte birincilik


“Türkiye Yamaç Paraşüt Hedef Ligi Şampiyonası”nın ilk ayağı Tatlısu’da yapıldı.

Türk Hava Kurumunun her yıl Türkiye milli takımını belirlemek için organize ettiği “Türkiye Yamaç Paraşütü Hedef Ligi Şampiyonası”nın birinci ayağı Tatlısu Belediyesi ve KKTC Hava Sporları Federasyonu ev sahipliğinde geçtiğimiz hafta sonu Tatlısu’da gerçekleşti.

Oldukça çekişmeli geçen yarışmada, bireysel 6 uçuş ile birlikte toplamda 80’e yakın uçuş yapıldığı şampiyona Tatlısu semalarında adeta gökyüzünde görsel şölene dönüştü.

Geçtiğimiz yıl ligi şampiyon olarak tamamlayan Kuzey Kıbrıs takımı yine ilk etapta liderliği elde etti. Cemal Direkci, Umut Akçıl , Murat Mendeli ve Serhad Karaduman’dan oluşan Kıbrıs Alternatif Sporlar Kulübü sporcuları takım halinde 1’lik elde ettiler. Ayrıca genel klasman ferdi kategorisinde sporcularımızdan Cemal Direkci 1. olurken Umut Akçıl 2’lik elde ederek kürsüdeki yerlerini alırken THK Erzincan sporcularından Ali Zaimoğlu 3.lük elde etti.

Yarışmanın ödüllerini Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçam taktim etti.

Yarışmacılar Türkiye’de çeşitli illerde yapılacak olan diğer 3 yarışmada alacağı sonuclarla 2020 Türk milli takımını oluşturacak.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı