"Yakın şu..." iddiası - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Dünya

“Yakın şu…” iddiası

Yakın şu... iddiası

ABD basınında, tarihin en büyük operasyonlarından biriyle dün ölü ele geçirilen "polis katili" Christopher Jordan Dorner'ın ölüm şekli tartışılıyor. İngiliz Times gazetesinde yer alan bir haberde, Christopher Jordan Dorner'in sıkıştırıldığı tahta kulübenin polis tarafından ateşe verildiği iddia edildi.

Gazete, yerel bir televizyon kanalı tarafından dinlenen bir telsiz konuşmasında, bir polis amirinin küfürlü bir şekilde "Yakın şu…. " dediğini aktardı.


ABD'nin California eyaletindeki "Big Bear" kayak merkezinde tahta bir kulübede köşeye sıkıştırılan Dorner'ın ölüm şekliyle ilgili polis bugün açıklama yaptı.

Basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtlayan şerif John McMahon, "Onu dışarı çıkarmak için tahta kulübeyi bilerek ateşe vermedik. Yangın biber gazı ve atılan değer gazlar sonucu çıkmış olabilir" dedi.

Yangın sonrası kulübe tamamen kül olurken, enkazda kül olmuş bir cesede ulaşıldı. Polis, tahta kulübede bir cüzdan ve Christopher Jordan Dorner'a ait olduğu belirtilen bir ehliyet cüzdanı buldu.

Tahta kulübede kül olmuş şekilde bulunan cesedin henüz DNA testi yapılmadı. Polis söz konusu cesedin 3 kişiyi öldürdükten sonra dağa çıkan Christopher Jordan Dorner'a ait olduğunu tahmin ediyor.

Dorner dün kayak merkezi "Big Bear"de tahta bir kulübede sıkıştırıldıktan sonra çatışma yaşanmıştı. Operasyonda bir polis memuru yaşamını yitirirken bir polis memuru da yaralanmıştı.

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYIN…

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar