Spor

Yakın Doğu tarih yazdı: 84-64


YDÜ 1. LİG’DE: Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne çıkacak takımların belirleneceği Final Grubu’nda yer alan Yakın Doğu Üniversitesi, 7. ve son maçında karşılaştığı Mersin Basketbol Kulübü’nü 84-64 yenerek grubunu 2. sırada tamamladı ve 1. Lig’e yükseldi

Şükrü BURAĞAN / KTSYD – Yalova

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve Kadınlar Basketbol 1.Ligi’ne çıkacak takımların belirleneceği Final Grubu’nda yer alan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), 7. ve son maçında karşılaştığı Mersin Basketbol Kulübü’nü 84-64 yenerek grubunu 2. sırada tamamladı ve 1. Lig’e yükseldi.
Yalova 90.Yıl Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ekibimiz üstün bir performans sergileyerek karşılaşmayı 84-64’lük skor ile kazanmayı başardı.
Grubunda oynadığı 7 maçta 6 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde eden YDÜ, namağlup İstanbul BGD’nin ardından Türkiye Kadınlar 1. Ligi’ne yükseldi.

Sporcular gözyaşlarına hakim olamadı
Maç sonunda teknik heyet, idareciler ve sporcular büyük sevinç yaşarken, sporcuların göz yaşlarına hakim olamadığı gözlemlendi.
Tüm maçları takip eden YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel’in de yer aldığı üniversite yetkilileri de maçın sonunda başarıyı getiren isimleri tek tek kutladılar.

***

***


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı