BasketbolSpor

Yakın Doğu ön elemedeHEDEF ÖN ELEMEYİ GEÇMEK: Eurocup’ta direkt mücadele hakkı kazanacak  32 takım arasında yer alabilmek bu sezon ilk kez kupada yer alacak olan Yakın Doğu Üniversitesi BGD ön elemelerde parkeye çıkacak.
G.SARAY VE AGÜ İLE EŞLEŞEBİLİR İki ayrı grup şeklinde oynanacak normal sezonda Yakın Doğu Üniversitesi BGD’nin muhtemel rakipleri arasında Galatasaray ile Abdullah Gül Üniversitesi de varTonguç KOTAK

Uluslararası Basketbol Federasyonu FIBA, önümüzdeki sezonda Kadınlar Eurocup’ta bu sezon Yakın Doğu Üniversitesi BGD’nin de yer alacağı ön eleme kura çekimi 27 Haziran Pazartesi yapılacak.

Eurocup’ta direkt mücadele hakkı kazanacak 32 takım arasında yer alabilmek için tarihinde ilk kez Yakın Doğu Üniversitesi BGD de elemelerde parkeye çıkacak. YDÜ elemeleri başarı ile geçmesi durumunda son 32 arasında yer alarak gruplarda mücadele hakkı kazanacak.

 

G.Saray ve AGÜ ile eşleşebilir

Kadınlar Eurocup’ta direkt olarak mücadele etme hakkı kazanan 32 takım arasında Galatasaray ve AGÜ Spor yer aldı.

İki ayrı grup şeklinde oynanacak normal sezonda Yakın Doğu Üniversitesi BGD’nin muhtemel rakipleri arasında Galatasaray ile Abdullah Gül Üniversitesi’nin yanı sıra Spartak Moskova (Rusya), PBC MBA Moskova Pinkk Pecsi 424 (Macaristan), Alunent DVTK Miskolc (Macaristan), Good Angels Kosice (Slovakya), Hoptrans Sirenos (Litvanya), Macabbi Bnot Ashdod (İsrail), TTT Riga (Letonya) ve Olimpiakos (Yunanistan) yer alıyor.

 

Başa dön tuşu