Kıbrıs

‘Yaka paça atıldı’ haberi için hastaneden açıklama geldi

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde bu sabah,beyin tümörü(kanseri), epilepsi, zeka geriliği ve otizm hastası 9 yaşındaki Berat’ın annesi Nesrin Özdemir, hasta oğlu ile birlikte yaka paça hastaneden atıldığını iddia ettiği habere Başhekim Yarımcısı Op.Dr.Erol UÇANER’den cevap geldi.

İŞTE O AÇIKLAMA;

“Görülen gerek üzerine bugün bazı medya kurumlarında yayımlanan ‘ yaka paça dışarı atıldı ‘ haberine cevaptır.

Verilen yayımlarda ismi gecen Dr.Ç.B. ve servis sorumlu hemşiresi ile yapılan görüşmede olay tamamen söyle gelişmiştir:

Yaşı 9 olan hastamız MRI tetkiki için devlet hastanesinde randevusunu alıp işlem için hastaneye gelmiştir.

Çocuk hastalıkları servisine damar yolu işlemi açmak için gelen hastaya ,pediatri servisinde ancak 4 yaşından küçük çocuklara damar yolu açılabildiğini, ancak acil durumlarda ve servisin sakin olduğu durumlarda bu işlemi da yapabileceklerini, fakat çok yoğun tedavi anı olduğu için ve hem yatan hem de ayaktan tedaviye gelen hastalar olduğundan dolayı bu işlemin  acil serviste yapılması gerektiğini ifade ettiklerini ve hasta annesine de bunu aktardıklarını ama hasta yakınının her yıl bu işlem burada yapılır neden bu yıl yapılmayacak diye yüksek sesle tepki verdiğini belirtmiştir. Bunun  üzerine orda olan sorumlu hemşirenin de hasta yakınına burası şu an çok yoğundur ve tedavilerimizi uygulamak zorundayız, prosedür 4 yaşa kadar  çocuklara damar  yolunu pediatri servisinde açtıklarını ve MR’ ı planlanan hastaya damar yolunu acil serviste açtırabileceklerini aktardığını ama yine yüksek sesle tepki vererek dışarı doğru çıktığını ve o sırada hemşire hanımın annenin omuzuna dostça dokunup sakin olun diye seslenişte bulunduğunu aktardı.

Olayın yaka paça doktor hanımla hemşire hanımın hasta ve hasta yakınını dışarı atmasıyla uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

Bu bugüne kadar ne olmuştur nede olacaktır.

İlgili olayla kamera kayıtları mevcuttur ve arzu edilirse bu incelenebilir.”

                               

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı